Wydanie z 3.12.2020

Fakty po Południu

Wydanie z 3.12.2020

Bruksela wszczyna dodatkową procedurę, uznając, że Polska łamie unijne prawo, bo Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego działa i wydaje decyzje w sprawach sędziów, choć unijny Trybunał Sprawiedliwości zawiesił jej działanie - to główny temat "Faktów po Południu". Ponadto o słowach premiera Mateusza Morawieckiego, który wbrew temu, co mówił kilka dni temu, przestrzega, że to jeszcze nie koniec pandemii i zapowiada szczepienia na COVID-19 od lutego lub marca. W programie również o stratach przedsiębiorców zajmujących się handlem przy granicy z Niemcami, o różnicy zdań w sprawie otwarcia stoków narciarskich w Europie oraz o alercie klimatycznym i znamiennych słowach sekretarza generalnego ONZ o niepewnym stanie planety i samobójczej wojnie ludzkości z naturą. Wydanie prowadziła Justyna Kosela.

Opis Programu

"Fakty po Południu" to popołudniowe podsumowanie dnia. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, relacje na żywo reporterów TVN24, wywiady, prognoza pogody, sport, wiadomości ze świata kultury i biznesu.

 

"Fakty po Południu" - prowadzący

Anita Werner -dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program „Dama Pik”, którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu „Dziennikarz Roku” miesięcznika „Press”. W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów”, a także „Faktów po południu” oraz „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS jest gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe „Faktów” TVN.

 

Dagmara Kaczmarek-Szałkow - dziennikarka telewizyjna od lat związana ze stacją TVN24. Prowadzi również magazyn „Fakty w Południe”.

 

"Fakty po Południu" - gdzie obejrzeć?

„Fakty po Południu” można oglądać codziennie na antenie TVN24 o 16:00 oraz w TVN24 GO.