Fakty po Faktach

Zbigniew Boniek, Marta Lempart, Jan Maria Jackowski, Adrian Zandberg

W „Faktach po Faktach” prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek odniósł się do informacji dotyczących śmierci argentyńskiego piłkarza Diego Armando Maradony, który był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. – Wielki smutek, wielki ból. Umarł dla mnie geniusz piłkarski, najlepszy piłkarz wszechczasów – stwierdził.


W drugiej części programu Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet mówiła o trwających od miesiąca protestach przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji oraz o interwencjach nieumundurowanych policjantów w trakcie demonstracji. Jeżeli się okaże, że ci państwo są policjantami, którzy przekroczyli uprawnienia, niech zadziała prokuratura – dodała.


Senat przyjął uchwałę wzywającą rząd do przyjęcia wynegocjowanego projektu budżetu Unii Europejskiej. Na koniec gośćmi Piotra Marciniaka byli senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski oraz poseł Lewicy Adrian Zandberg, którzy rozmawiali o stanowisku polskiego rządu w sprawie unijnego budżetu. Poprawka przeszła jednym głosem, to pokazuje, że większość w Senacie jest krucha – stwierdził senator. Poseł Lewicy dodał, że „jeśli na własne życzenie wypiszemy się z Funduszu Odbudowy, sami sobie zrobimy krzywdę”.