Wydanie z 25.11.2020

Fakty

Wydanie z 25.11.2020

Kontrowersje wokół szpitala na Stadionie Narodowym, który „miał być wizytówką tego rządu, stał się wielką kompromitacją”, śmierć argentyńskiego piłkarza Diego Armando Maradony, który zmarł w wieku 60 lat na zawał serca oraz protest taksówkarzy w kilkunastu największych polskich miastach, którzy domagają się pomocy od rządu – to niektóre tematy „Faktów” TVN. W środowym wydaniu również o przygotowywanej przez Parlament Europejski rezolucji w sprawie dostępu do aborcji w Polsce, o decyzji rządu w sprawie zamknięcia hoteli i otwarcia stoków narciarskich, a także o objawach PIMS–TS , czyli dziecięcego zespołu pocovidowego. Program poprowadziła Anita Werner.

Opis Programu

„Fakty” to wiodący program informacyjny przygotowywany przez najlepszy zespół reporterski w kraju.  

 

Fakty - opis

Od 1997 zespół „Faktów” przygotowuje najlepszy program informacyjny, w którym prezentowane są najważniejsze informacje dnia. Rzetelne, obiektywne, wiarygodne, profesjonalne i szybkie - takie właśnie są „Fakty” TVN.

 

Fakty - prowadzący

Anita Werner - dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program "Dama Pik", którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Grzegorz Kajdanowicz - w 1997 roku rozpoczął pracę w tworzącej się redakcji „Faktów” TVN. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter stacji, później także jako prowadzący. Od 2004 roku prowadzi główne wydania „Faktów” TVN, obecnie także  „Faktów po Faktach”.

 

Piotr Kraśko – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, który przez lata związany był z telewizją publiczną. Był między innymi korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Przez ponad trzy lata był szefem „Wiadomości”. Prowadził "Fakty o Świecie" w TVN24 BiS, a od 22 lipca 2020 roku prowadzi główne wydania "Faktów" TVN.

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów” TVN, a także „Faktów po południu” oraz „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS jest gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe wydania „Faktów” TVN.

 

Fakty - reporterzy

„Fakty” TVN tworzone są przez najlepszy zespół reporterski w kraju. W jego skład wchodzą: Paweł Abramowicz, Jan Błaszkowski, Anna Czerwińska, Katarzyna Górniak, Cezary Grochot, Renata Kijowska, Maciej Knapik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jarosław Kostkowski, Monika Krajewska, Dariusz Łapiński, Magda Łucyan, Maciej Mazur, Marek Nowicki, Paweł Płuska, Dariusz Prosiecki, Krzysztof Skórzyński, Katarzyna Sławińska, Jakub Sobieniowski, Maciej Woroch, Marcin Wrona, Arleta Zalewska, Andrzej Zaucha i Marzanna Zielińska. W tworzeniu programu wspierają ich także reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.

 

Fakty - gdzie obejrzeć?

„Fakty” można oglądać codziennie o 19:00 w TVN i TVN24 BiS oraz online w serwisie TVN24 GO.