Wydanie z 27.11.2020 (20:20)

Fakty o Świecie

Wydanie z 27.11.2020 (20:20)

Białoruskie władze uznają go za terrorystę, bo dzięki jego kanałowi w internecie świat poznał prawdziwe oblicze reżimu Alaksandra Łukaszenki. Mieszka i pracuje w Polsce, co dodatkowo irytuje białoruskiego prezydenta, który od polskich władz domaga się wydania blogera. W "Faktach o Świecie" rozmowa z twórcą kanału "Nexta" Sciapanem Puciłą. W piątkowym wydaniu również o międzynarodowej współpracy prawicowych ekstremistów, o wideokonferencji premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat unijnego budżetu, o nowych testach szczepionki na koronawirusa, którą wyprodukowała firma AstraZeneca, a także o śledztwie w sprawie interwencji francuskiej policji wobec czarnoskórego producenta muzycznego. W programie ponadto o przemocy domowej w dobie pandemii oraz komentarz do wypowiedzi Donalda Trumpa na temat jego odejścia z Białego Domu. Program poprowadziła Kamila Rachwalska.

Opis Programu

"Fakty o Świecie" to informacyjny program poświęcony w całości tematyce międzynarodowej. Tworzą go reporterzy działu zagranicznego "Faktów" TVN oraz reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.

 

Fakty o Świecie - o programie

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber, Joanny Stempień i Anny Kowalskiej.

 

Fakty o Świecie - prowadzący

 

Michał Sznajder - dziennikarz telewizyjny z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata związany z TVN24, gdzie pracował jako reporter specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Relacjonował wydarzenia, które miały miejsce między innymi w Stanach Zjednoczonych, Gruzji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Od lutego 2014 roku związany z TVN24 BiS jako prowadzący. Był specjalnym wysłannikiem TVN24 BiS podczas ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

 

Fakty o Świecie - gdzie obejrzeć?

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.