Wydanie z 26.11.2020 (20:20)

Fakty o Świecie

Wydanie z 26.11.2020 (20:20)

Wspólne oświadczenie Polski i Węgier w sprawie budżetu Unii Europejskiej, apel szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do Polski i Węgier, przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja, która potępia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w Polsce, nowy pakiet pomocy dla francuskich przedsiębiorców w czasie lockdownu, który został ogłoszony przez prezydenta Emmanuela Macrona oraz – to tylko niektóre tematy „Faktów o Świecie”. W czwartkowym wydaniu również o narciarskim lockdownie w europejskich górskich kurortach, o legalizacji pobytu w Wielkiej Brytanii po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie, o decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o ułaskawieniu byłego doradcy Michaela Flynna, który miał składać fałszywe zeznania w sprawie kontaktów z Rosją, a także o świętowaniu Dnia Dziękczynienia w USA inaczej niż zwykle. Program poprowadziła Kamila Rachwalska.

Opis Programu

"Fakty o Świecie" to informacyjny program poświęcony w całości tematyce międzynarodowej. Tworzą go reporterzy działu zagranicznego "Faktów" TVN oraz reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.

 

Fakty o Świecie - o programie

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber, Joanny Stempień i Anny Kowalskiej.

 

Fakty o Świecie - prowadzący

 

Michał Sznajder - dziennikarz telewizyjny z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata związany z TVN24, gdzie pracował jako reporter specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Relacjonował wydarzenia, które miały miejsce między innymi w Stanach Zjednoczonych, Gruzji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Od lutego 2014 roku związany z TVN24 BiS jako prowadzący. Był specjalnym wysłannikiem TVN24 BiS podczas ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

 

Fakty o Świecie - gdzie obejrzeć?

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.