"Jeżeli usłyszę, że nie szanujecie swojego kolegi lub koleżanki, zwolnię Was" 21.01.2021

Ameryka wybiera

"Jeżeli usłyszę, że nie szanujecie swojego kolegi lub koleżanki, zwolnię Was" 21.01.2021

Musimy przywrócić duszę tego kraju, a wszyscy wy będziecie tego częścią. Oczekuję od was przede wszystkim szczerości i uczciwości w tym, jak będziecie traktowali siebie nawzajem. Ludzie nie pracują dla nas, to my pracujemy dla ludzi - powiedział Joe Biden, odbierając przysięgę od pracowników administracji. Następnie ocenił, że "Ameryka przejrzała na oczy, zobaczyła, ile rasizmu systemowego istnieje w społeczeństwie". - Jeżeli będziecie ze mną pracować i usłyszę, że nie szanujecie swojego kolegi lub koleżanki, obiecuję,, zwolnię Was. Nie będzie żadnej apelacji. Każdy musi się do tego stosować, każdy ma prawo do szacunku i godności – zapewnił.

Opis programu

20 stycznia 2021 roku Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, a Kamala Harris na stanowisko wiceprezydenta. Po ceremonii zaprzysiężenia nowy prezydent podpisał na Kapitolu najważniejsze dokumenty związane z objęciem przez niego urzędu, wraz z Harris dokonał przeglądu wojsk i w towarzystwie trzech byłych prezydentów - Baracka Obamy, George'a W. Busha i Billa Clintona - złożył wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Arlington.

 

Biden bezskutecznie ubiegał się o Biały Dom w 1988 i 2008 roku. Dopiąć swego udało mu się w wyborach w listopadzie 2020 roku, a formalnie - dziś.