Budżet Unii Europejskiej a praworządność 21.11.2020

7 dni Unia

Budżet Unii Europejskiej a praworządność 21.11.2020

Siedemnaście minut trwała dyskusja o budżecie w czasie telekonferencji szefów państw Unii Europejskiej. Polska i Węgry powtórzyły argumenty, że nie mogą zaakceptować porozumienia budżetowego z powodu rozporządzenia o praworządności. Negocjacje będą kontynuowane w innej formie. W programie „7 dni Unia” ponadto o telekonferencji w sprawie koordynacji działań unijnych członków w czasie pandemii, o podpisanym przez Komisję Europejską kontrakcie na dostawę szczepionek na koronawirusa, a także o zgodzie unijnych ministrów spraw zagranicznych na rozszerzenie sankcji na Białoruś.


Gośćmi Macieja Sokołowskiego byli również negocjatorzy Parlamentu Europejskiego w sprawie budżetu i praworządności Petri Sarvamaa i Terry Reintke oraz przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w Parlamencie Europejskim Juan Fernando Lopez Aguilar.

Opis Programu

Maciej Sokołowski i jego autorskie podsumowanie informacji dotyczących tego, co dzieje się w unijnych instytucjach i państwach, jakie pomysły ma Komisja, co dzieje się w Parlamencie, a także, jakie inicjatywy mogą wpłynąć na życie wszystkich Europejczyków.