Jak wypoczywać, aby odpocząć?

Nowy lepszy świat

Jak wypoczywać, aby odpocząć?

Wakacje powszechnie kojarzą się z urlopem i wypoczynkiem. Ostatnie dwa lata odpoczywaliśmy w cieniu ograniczeń pandemicznych, a w tym roku rzeczywistość zdominowały wojna w Ukrainie oraz trudności związane z coraz wyższą inflacją. I chociaż czasy nie są łatwe, odpoczywać musimy. Dlaczego? Wyjaśnia to Małgorzata Osowiecka, psycholożka z Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS w Sopocie.

Opis programu

"Nowy lepszy świat" to podcast o tym, jak zmienia się i zmieni się rzeczywistość w najbliższym czasie. Reporter tvn24.pl Tomasz-Marcin Wrona pyta przedstawicielki i przedstawicieli świata nauki, kultury, biznesu oraz aktywistki i aktywistów organizacji pozarządowych o najważniejsze zjawiska społeczno-kulturalne, które pojawiły się lub nasiliły się wraz z wybuchem pandemii, a które uwypukliły się wraz z inwazją rosyjską na Ukrainę. Goście i gościnie każdego z odcinków opowiadają o tym, jak w praktyce sami możemy uczynić nasz świat lepszym. Bo przecież wcale nie jest powiedziane, że przyjdzie nam żyć w huxleyowskiej dystopii, a być może z tych wszystkich zmian wyniknie coś dobrego.

 

Tomasz-Marcin Wrona – semiotyk kultury, kulturoznawca, dziennikarz i reporter, związany z tvn24.pl od 2015 roku. Na co dzień rozmawia z artystami, ludźmi kultury i nauki, analizuje najciekawsze zjawiska kulturalne i przypomina postaci oraz wydarzenia, które zmieniły historię.