Audio: Tak jest

Roman Giertych, prof. Krzysztof Chomiczewski, dr Leszek Mellibruda, Patryk Michalski, Jacek Prusinowski

Sąd uznał, że absolutnie nie ma żadnych przesłanek, że dopuściłem się jakiegokolwiek złamania prawa, więc merytorycznie sprawa powinna być skończona. Normalnie - po takim orzeczeniu - dzisiaj zapadłaby decyzja o umorzeniu postępowania i byłby koniec sprawy - mówił w programie "Tak jest" mecenas Roman Giertych. - Natomiast po wywiadzie pana prokuratora Święczkowskiego, który zapowiedział, że sądy i prokuratury nie wstrzymają działań w mojej sprawie, spodziewam się, że to nie będzie koniec, tylko otwarcie kolejnego sezonu polowania na mnie, moją rodzinę i moich współpracowników - dodał. Były wicepremier zapowiedział też swój powrót do polityki w najbliższych wyborach.

 

O to, dlaczego prawie 60 procent Polaków nie zamierza szczepić się na COVID-19, kiedy szczepionka będzie już dostępna w Polsce, Andrzej Morozowski pytał profesora Krzysztofa Chomiczewskiego, epidemiologa, byłego konsultanta krajowego do spraw obronności w dziedzinie epidemiologii i doktora Leszka Mellibrudę, psychologa społecznego.

 

Na koniec o tym, czy niechęć wicepremiera Jarosława Gowina do weta Polski w sprawie unijnego budżetu spowoduje, że Prawo i Sprawiedliwość wycofa się z tej decyzji, rozmawiali publicyści Patryk Michalski z RMF FM i Jacek Prusinowski z Radia PLUS.