Audio: Rozmowa Piaseckiego

Cezary Tomczyk

Kiedy jest kampania wewnętrzna i dochodzi do wyborów, to te podziały mogą być, one są naturalne. Ale przychodzi taki moment, kiedy podziały się kończą i dokonuje się wyboru - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" poseł Cezary Tomczyk, nowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej. Zaprzeczał, żeby w klubie istniały podziały.

Tomczyk zwrócił również uwagę, że jego formacja jest jedyną taką partią, która 'ma aż taką demokrację". - Czy możemy sobie wyobrazić wybory szefa klubu na przykład w PiS-ie? Nie sądzę - przyznał. - Uważam, że to nas bardzo wzmocniło, wyszliśmy z tego klubu silniejsi - dodał.

Dopytywany o to, czy przewiduje opcję dogadywania się z PiS w sprawie kształtu ustaw, odpowiedział: - Nie ma dialogu między nami a Prawem i Sprawiedliwością.

- W parlamencie 50-55 procent ustaw głosujemy wspólnie, to często ustawy zupełnie techniczne. Ale w sprawach fundamentalnych nie ma między nami chyba żadnego pokrewieństwa. Ja się fundamentalnie różnię, jeżeli chodzi o politykę, którą prowadziliśmy kiedyś, przez te słynne osiem lat, z tym co dzieje się dzisiaj w PiS-ie - ocenił nowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej.