Dr Magdalena Fuhrmann. Czy nasze mieszkania nadają się do mieszkania?

Audio: Nowy lepszy świat

Dr Magdalena Fuhrmann. Czy nasze mieszkania nadają się do mieszkania?

Wprowadzony w 2020 roku lockdown sprawił, że dla sporej części społeczeństwa przestrzeń, w której spędzaliśmy czas wolny i spaliśmy, przejęła nowe funkcje. Często niewielkie mieszkania stały się miejscami pracy, klasami szkolnymi, żłobkami, przedszkolami i siłowniami. Sposób postrzegania naszego miejsca zamieszkania zmienił się bezpowrotnie. Doktor Magdalena Fuhrmann z Katedry Geografii Miast i Planowania Przestrzennego Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada o zależnościach pomiędzy miejscem zamieszkania a jakością życia.

Opis programu

"Nowy lepszy świat" to podcast o tym, jak zmienia się i zmieni się rzeczywistość w najbliższym czasie. Dziennikarz tvn24.pl Tomasz-Marcin Wrona pyta przedstawicielki i przedstawicieli świata nauki, kultury, biznesu oraz aktywistki i aktywistów organizacji pozarządowych o najważniejsze zjawiska społeczno-kulturalne, które pojawiły się lub nasiliły się wraz z wybuchem pandemii. Goście każdego z odcinków opowiadają o tym, jak w praktyce sami możemy uczynić nasz świat lepszym. Bo przecież wcale nie jest powiedziane, że przyjdzie nam żyć w huxleyowskiej dystopii, a być może z tych wszystkich zmian wyniknie coś dobrego.

 

Tomasz-Marcin Wrona – semiotyk kultury, kulturoznawca, dziennikarz i redaktor tvn24.pl od 2015 roku. Na co dzień rozmawia z artystami, ludźmi kultury i nauki, analizuje najciekawsze zjawiska kulturalne i przypomina postaci oraz wydarzenia, które zmieniły historię.