Katarzyna Ciszewska - "Czy można uniknąć kryzysu?"

Audio: Nowy lepszy świat

Katarzyna Ciszewska - "Czy można uniknąć kryzysu?"

Pojęcie kryzysu kojarzy się nam przede wszystkim z załamaniem gospodarki, masowym bezrobociem, wysoką inflacją. Generalnie z ekonomią. A kryzys to nie wydarzenie, a proces, z jakim zmagamy się w różnym stopniu na co dzień. Od początku pandemii COVID-19 każdy z nas musiał się z nim zmierzyć na swój sposób. O tym, czym są kryzysy, jak sobie z nimi radzić, a jakie mogą pojawić się, gdy świat ruszy na nowo, opowiada Katarzyna Ciszewska, psycholożka, zajmująca się na co dzień interwencjami kryzysowymi.

Opis Programu

"Nowy lepszy świat" to podcast o tym, jak zmienia się i zmieni się rzeczywistość w najbliższym czasie. Dziennikarz tvn24.pl Tomasz-Marcin Wrona pyta przedstawicielki i przedstawicieli świata nauki, kultury, biznesu oraz aktywistki i aktywistów organizacji pozarządowych o najważniejsze zjawiska społeczno-kulturalne, które pojawiły się lub nasiliły się wraz z wybuchem pandemii. Goście każdego z odcinków opowiadają o tym, jak w praktyce sami możemy uczynić nasz świat lepszym. Bo przecież wcale nie jest powiedziane, że przyjdzie nam żyć w huxleyowskiej dystopii, a być może z tych wszystkich zmian wyniknie coś dobrego.

 

Tomasz-Marcin Wrona – semiotyk kultury, kulturoznawca, dziennikarz i redaktor tvn24.pl od 2015 roku. Na co dzień rozmawia z artystami, ludźmi kultury i nauki, analizuje najciekawsze zjawiska kulturalne i przypomina postaci oraz wydarzenia, które zmieniły historię.