Audio: Fakty po Faktach

Michał Laskowski, Radosław Sikorski

Wylosowano 33 sędziów Sądu Najwyższego - kandydatów do nowej Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Zmiany w Sądzie Najwyższym komentował Michał Laskowski, prezes Sądu Najwyższego kierujący pracą Izby Karnej. - To nie rozwiązuje problemów prawordządności. Nie realizuje "kamieni milowych" - mówił Laskowski. Odniósł się także do sprawy sędziego Igora Tuleyi, który miał powrócić do pracy, jednak zarządzenie o jego przywróceniu zostało uchylone. - Nie powinien być zawieszony w mojej ocenie. Nie powinno się stosować takich środków, a jeśli już się je stosuje, to powinno się w najszybszym terminie pozwolić każdemu oskarżonemu bronić się - zaznaczył Laskowski.

 

Następnie w programie "Fakty po Faktach" Piotr Marciniak pytał Radosława Sikorskiego o możliwość członkostwa Ukrainy w NATO. - Jeśli Ukraina się obroni, to będzie miała jedną z lepszych armii w Europie - powiedział Sikorski. Mówił także o sankcjach nałożonych przez kraje Zachodu na Rosję. - Putin żąda kapitulacji Ukrainy i zmieni warunki pokoju tylko jeśli uzna, że cena prowadzenia wojny jest zbyt wysoka - komentował Sikorski.

 

W trakcie programu także wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena z okazji podpisania dokumentów ratyfikujących wejście Szwecji i Finlandii do NATO.