Audio: Fakty po Faktach

Łukasz Schreiber, Paulina Hening-Kloska, Rafał Trzaskowski, gen. Tomasz Drewniak, kmdr por. rez. Maksymilian Dura

Szykowana jest podwyżka pensji dla polityków. W rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w "Faktach po Faktach" w TVN24 posłanka Polski 2050 Paulina Hening-Kloska zaznaczyła, że jest im zdecydowanie przeciwna. Według Łukasza Schreibera, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów, "cała ta sprawa, to histeria medialna, która nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością". - Kwota bazowa dla budżetówki ma wzrosnąć o 7,9 procent i stąd jest to całe zamieszanie, ponieważ posłowie też są w tej grupie - tłumaczył. Goście rozmawiali również o członkach Izby Dyscyplinarnej, którzy zdecydowali się przejść w stan spoczynku i będą dostawać ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie. - To jest ogromna społeczna niesprawiedliwość. Ci panowie nigdy nie powinni dostać żadnych przywilejów sędziowskich, bo nie są sędziami - podkreśliła Paulina Hening-Kloska.

 

Następnie w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówił o nadchodzących obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego. Był pytany o to, czy pierwszego sierpnia odbędzie się marsz narodowców. - Nie ma mowy o cyklicznej imprezie, dlatego że takie imprezy są preferowane, co by znaczyło, że narodowcy przez najbliższe lata mieliby pierwszeństwo do tego miejsca - powiedział. Prezydent Warszawy mówił, że "to dzień, w którym powinniśmy być razem, a nie dzień na agresywne demonstrowanie swoich poglądów politycznych". - Powinniśmy się zatrzymać na minutę zadumy, a nie zadymy - dodał.

 

Na koniec "Faktów po Faktach" gen. Tomasz Drewniak i kmdr por. rez. Maksymilian Dura rozmawiali o zbiórce na Bayraktara, która przekroczyła już 24 i pół miliona złotych. Turecki producent zapowiedział, że drona podaruje bezpłatnie, a pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie.