Audio: Fakty po Faktach

Marcin Przydacz, Andrzej Person, Paweł Kuwik, prof. Krzysztof Pyrć

Czas trwania 29 min

Andrzej Duda wrócił z Kijowa. - Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości - mówił prezydent w swoim przemówieniu przed ukraińskim parlamentem. Słowa te w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 komentował Marcin Przydacz, wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. - W tym przekazie prezydenta raczej doszukiwałbym się niechęci do ewentualnej akceptacji ustaleń ponad głowami Ukrainy - powiedział Przydacz. Dodał, że "to Ukraina sama zdecyduje o swojej neutralności". Wskazał również, że "Rosja nie może znieść faktu, że Ukraina staje się demokratycznym państwem, które integruje się z Zachodem".

 

Następnie w programie o zwycięstwie Igi Świątek w pierwszej rundzie French Open Piotr Kraśko rozmawiał z komentatorem sportowym Andrzejem Personem oraz dziennikarzem Eurosportu Pawłem Kuwikiem. - Iga gra coraz lepiej, to jest nasz skarb - mówił Person. Paweł Kuwik wskazał zaś, że tenisistka jest "doskonale przygotowana zarówno mentalnie, jak i fizycznie". - To widać po tych 29. meczach wygranych z rzędu. Nie przegrywa w zasadzie setów, gra pewnie i wiążemy z nią wielkie nadzieje - powiedział Kuwik.

 

W "Faktach po Faktach" także o małpiej ospie. Temat komentował wirusolog profesor Krzysztof Pyrć. - Powinny się tym martwić osoby, które przygotowują nas na różne zagrożenia. My, jako społeczeństwo, jeszcze tak bardzo martwić się nie powinniśmy - opiniował profesor Pyrć. Zaznaczył, że liczba zakażeń nie jest aż tak duża.