Dawid Kubacki czternasty w ostatnim konkursie przed igrzyskami

Strefa kibica. Zima

Dawid Kubacki czternasty w ostatnim konkursie przed igrzyskami

Dawid Kubacki, jedyny Polak w finałowej serii, zajął 14. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Inni biało-czerwoni nie wywalczyli awansu do drugiej serii. Kamil Stoch zajął 34. miejsce, Piotr Żyła był 41. Obaj nie mieli szczęścia do wiatru i decyzji jury dotyczącej belki startowej. Paweł Wąsek uplasował się na 43. pozycji, a jedną niżej Stefan Hula, który wprawdzie uzyskał 125 m, ale upadł po swoim skoku. Wygrał Norweg Marius Lindvik, przed nowym liderem PŚ Niemcem Karlem Geigerem i Słoweńcem Cene Prevcem. Zawody w niemieckim Willingen były ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 4 lutego igrzyskami olimpijskimi w Pekinie.

Opis programu

Kto zdobędzie Kryształową Kulę Pucharu Świata w skokach narciarskich? 19 listopada rozpoczęły się zawody w rosyjskim Niżnym Tagile. Dokonania skoczków śledzić i komentować w wirtualnym studio w TVN24 będą dziennikarze Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny oraz ich liczni goście. Relację zapewnią Krzysztof Skórzyński i Kacper Merk. Wszystkie zawody rozgrywane poza Polską transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a kwalifikacje oraz konkursy w Wiśle i Zakopanem w Eurosporcie 1 i Playerze. 

 

Na dedykowany zimowym rozgrywkom cykl "Strefa kibica" zapraszają Joanna Kryńska i Łukasz Jedliński, emitowany w piątek, sobotę, niedzielę i poniedziałek o 8:35 na antenie TVN24 i w TVN24 GO.