14.06.2020

Jakie są najważniejsze tematy w obecnej kampanii wyborczej? Jakie miejsce wśród nich zajmuje dyskusja o LGBT, która budzi zainteresowanie nie tylko w kraju, ale również wśród największych zagranicznych mediów? - pytała swoich gości w „Debacie Faktów: Kampanii 2020” Anita Werner.

Kamil Bortniczuk ze sztabu Andrzeja Dudy (Porozumienie, PiS), Adam Szłapka ze sztabu Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska), Jacek Cichocki ze sztabu Szymona Hołowni, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk ze sztabu Roberta Biedronia (Lewica), Dariusz Klimczak ze sztabu Władysława Kosiniaka-Kamysza (Koalicja Polska) i Robert Winnicki ze sztabu Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) komentowali również list napisany przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego do członków Prawa i Sprawiedliwości oraz list, skierowany przez Rafała Trzaskowskiego do sympatyków tej samej partii.

Sztabowcy zastanawiali się także nad wpływem epidemii na przebieg kampanii.

W drugiej części „Debaty Faktów: Kampanii 2020” doktor Barbara Mirowska, politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i profesor Wawrzyniec Konarski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula analizowali między innymi, w czym może pomóc, a w czym zaszkodzić kandydatom obecność w kampanii tematu LGBT.