Petycja o rozwiązanie reprezentacji Rosji. Ponad pół miliona podpisów

TVN24


Ta inicjatywa na początku wydawała się dowcipem, ale przerodziła się w poważną akcję. Petycję o rozwiązaniu reprezentacji Rosji po klęsce na Euro 2016 podpisało ponad pół miliona osób. "Chcemy być dumni, a nie się wstydzić" - uzasadnia jej autor.

Podpisy cały czas są składane na stronie change.org. Autor petycji, Artiom Chasanow, pisze, że reprezentacja w obecnym składzie zawiodła nadzieje Rosjan. Uzasadnia, że powinni się w niej znaleźć nowi gracze, a "zaoszczędzone" z tego tytułu pieniądze należy przeznaczyć na budowę nowych boisk.

Czekanie na cud

"W tym czasie (mistrzostw – przyp. red.), podobnie jak w Nowym Roku, wszyscy Rosjanie oczekują na cud. Minęły dziesiątki lat, a cudu nie ma. Może warto byłoby coś zmienić?" - komentuje Chasanow.

Jego pomysł spotkał się z aprobatą innych kibiców. Pod inicjatywą podpisało się już ponad pół miliona osób. Nowych fanów akcji wciąż przybywa i to szybko - średnio kilka tysięcy co 10 minut.

Do prezydenta

Na stronie change.org podano, że petycja zostanie przesłana do prezydenta Rosji, rządu i Dumy (izby niższej parlamentu). Nie wiadomo jednak, czy będzie w stanie coś zmienić. Rosyjski minister sportu ogłosił niedawno, że nowy trener Sbornej ma zostać ogłoszony w sierpniu. To on zapewne będzie miał największy wpływ na to, jaki kształt przybierze drużyna.

Rosyjska reprezentacja w fazie grupowej Euro wywalczyła tylko jeden punkt i zajęła ostatnie miejsce w tabeli. Trener ekipy Leonid Słucki najpierw przeprosił kibiców, a później pożegnał się z drużyną. Po nieudanym występie w turnieju jego kontrakt nie został przedłużony.

Petycja ze strony Change
change.org

Autor: tas, ks / Źródło: change.org, lenta.ru