"Ekstaza", "Gal Griezmannix". Media oddają hołd Francuzom

TVN24

Reuters TVFrancuzi w euforii

Jest awans do finału, jest euforia. Francuskie media pieją z zachwytu po zwycięstwie 2:0 nad Niemcami. Największe laury zbiera bohater meczu, strzelec dwóch goli Antoine Griezmann.

Choć w pierwszej połowie półfinału lepsi byli Niemcy, gola "do szatni" strzelili Francuzi po rzucie karnym Antoine'a Griezmanna. Po przerwie znów inicjatywa należała do mistrzów świata. Moment nieuwagi, fatalne błędy defensywy łącznie z bramkarzem Manuelem Neuerem i zrobiło się 2:0. Wynik nie uległ już zmianie. Po 16-letniej przerwie w wielkim finale zagrają więc Francuzi.

"Sprowadzeni na ziemię"

"Ekstaza" - głosi dumnie na okładce "L'Equipe". Największy dziennik sportowy podkreśla ogromny sukces Trójkolorowych, którzy zakończyli fatalną serię bez zwycięstwa w meczu o stawkę nad Niemcami. To w Marsylii było pierwszą ich wygraną od 1958 roku. Następne trzy potyczki kończyły się wygraną "Die Mannschaft". "Fantastyczni Les Bleus. Portugalia stanie w niedzielę na drodze do trzeciego mistrzostwa Europy" - czytamy na pierwszej stronie.

"Francja sprowadziła na ziemię Niemców" - obwieszcza "Le Parisien". "Pewna seria się skończyła. Niemcy nie są już koszmarem Francuzów" - podkreśla paryski dziennik.

Francuskie media chwalą się niesamowitą serią Les Bleus. To był ich osiemnasty mecz bez porażki na wielkim turnieju, który rozgrywany jest w ich kraju. W 1984 roku zostali mistrzami Europy, a w 1998 mistrzami świata. Z tych 18 meczów aż 16 wygrali. Największe brawa słusznie zbiera Griezmann.

"Les Bleus o tym śnili, Griezmann to zrobił!" - to tytuł "France Football". "Od początku Euro ta reprezentacja była często niepewna, ale jak rzadko kiedy zdeterminowana, by osiągnąć cel. Nadszedł czas, by ten zespół stał się wielki. Oni rosną" - rozpływa się w komplementach popularny tygodnik.

Madryt pamięta

Jako, że bohater ekipy Didiera Deschampsa gra w Atletico Madryt, również hiszpańskie media oddają cześć Griezmannowi, który z sześcioma golami pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

"Gal Griezmannix" - głosi dumnie największy dziennik sportowy w stolicy Hiszpanii "Marca". Tytuł jest oczywiście nawiązaniem do popularnego, francuskiego komiksu Asteriks. "Bohater narodowy" - dodaje inny madrycki dziennik "AS".

Autor: lukl / Źródło: sport.tvn24.pl