#DzieńKobiet na Twitterze. Politycy ślą życzenia

Ciekawostki

#DzieńKobet dziś trenduje na TwitterzeTwitter @PremierRP
wideo 2/5

Pozdrowienia dla kobiet życia, wsparcie w walce o równe prawa i tulipany. Politycy składają życzenia na Dzień Kobiet.

- Emocje moje są przy kobietach mojego życia - przy mamie, żonie Kalinie, córce Natalii. Serdecznie Was pozdrawiam - mówi lider PO w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

"Koalicja jest kobietą"

- Powołaliśmy Koalicję Europejską. Koalicja jest kobietą. Życzę sobie i nam wszystkim, którzy ją tworzą, żebyśmy mogli powiedzieć, że na listach, które przygotujemy, będziemy walczyć skutecznie o parytet: 50 procent na 50 procent, tyle samo kobiet ilu mężczyzn. Bo to jest gwarancją zwycięstwa - zapewnia przewodniczący PO.

"Bijecie nas mężczyzn we wszystkich dziedzinach na głowę"

"Szanowne Panie, w dniu Waszego święta, przyjmijcie proszę najlepsze życzenia. Bez Waszego piękna, zaangażowania, profesjonalizmu, oddania, świat w ciągu kilku chwil przestałby istnieć. Bijecie nas mężćzyzn we wszystkich dziedzinach na głowę" - napisał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"Nie mam dla Was kwiatów"

- Kobiety, dziewczyny dzisiaj jest Wasze święto. Chciałbym Wam życzyć wszystkiego najlepszego i od razu przeprosić - nie mam dla Was kwiatów. Wiem, że ważniejsze są równe prawa kobiet i mężczyzn, dlatego przygotowaliśmy Konstytucję Kobiet. Dziesięć moich współpracowniczek przedstawi dzisiaj 10 postulatów związanych z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn - zapowiada Robert Biedroń, lider partii Wiosna.

"Będziemy razem z Wami iść do przodu"

Były minister zdrowia, poseł PO Bartosz Arłukowicz wraz z posłem Arkadiuszem Marchewką rozdawali tulipany na Placu Rodła w Szczecinie.

"Siły i mocy dalej Wam życzymy! Nie zostawimy Was samych. Będziemy razem z Wami iść do przodu!" - podkreślił w tłiterowym wpisie Arłukowicz.

"Życzę Wam drogie Panie wszystkiego co najlepsze"

"Jesteście siłą, inspiracją i przyszłością" – stwierdził Ryszard Petru, lider partii Teraz!

Janusz Piechociński przypomina

Z kolei Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki - prócz życzeń - podzielił się danymi statystycznymi.

Prezydent i premier też złożyli życzenia

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki również złożyli paniom życzenia.

Prezydent podkreślał na Twitterze "szczególną rolę kobiet w naszym życiu i w naszej historii".

"szczególną rolę kobiet w naszym życiu i w naszej historii". (http://www.tvn24.pl)

"szczególną rolę kobiet w naszym życiu i w naszej historii". (http://www.tvn24.pl)

"szczególną rolę kobiet w naszym życiu i w naszej historii". (http://www.tvn24.pl)

Premier zaś w krótkim filmie opublikowanym na stronie kancelarii zachęcał kobiety do korzystania z badań profilaktycznych.

Autor: dp//mro / Źródło: Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter