Ciekawostki

Woli być Jemmaroid von Laalaa niż stracić profil na Facebooku. "Zachowałam się jak idiotka"

Ciekawostki

Shuterstock, TwitterKonto 30-latki było zablokowane przez pięć tygodni

30-letnia kobieta zakładając konto w serwisie społecznościowym użyła fałszywego nazwiska. Jej profil został z tego powodu zablokowany. By odzyskać dostęp do konta Jemma Rogers urzędowo zmieniła swe prawdziwe imię i nazwisko na internetowy pseudonim.

30-letnia mieszkanka Londynu Jemma Rogers w 2008 roku założyła profil w serwisie społecznościowym Facebook. Na portalu zamiast rzeczywistego nazwiska użyła fikcyjnego, Jemmaroid von Laalaa. Zrobiła to, by niepożądane osoby nie mogły wytropić jej w sieci i wysyłać zaproszeń do grona znajomych.

Fikcyjne konta

Administratorzy stale jednak sprawdzają autentyczność kont w serwisie. Gdy pojawia się podejrzenie, że dane na profilu są fikcyjne, konto zostaje zablokowane. W regulaminie istnieje zapis, że podane przy rejestracji imię i nazwisko musi zgadzać się z tym, które dana osoba nosi naprawdę.

- Prosimy naszych użytkowników o korzystanie z prawdziwych danych. Wierzymy, że dzięki temu internauci czują większą odpowiedzialność za to co piszą - wyjaśnia przedstawiciel serwisu.

Blokada

W czerwcu administratorzy Facebooka poprosili Jemmę Rogers o potwierdzenie danych. Kobieta, by nie stracić dostępu do konta, wysłała im przerobione zdjęcie karty płatniczej, na którym figurowała jako Jemmaroid von Laalaa. Podstęp się nie udał, a konto zostało zablokowane.

Rogers była tak przywiązana do swego profilu, że zdecydowała się rozstać oficjalnie i formalnie z dotychczasowymi personaliami. Po załatwieniu niezbędnych procedur urzędowych i podpisaniu stosownych dokumentów nazywa się już Jemmaroid von Laalaa.

Finding it hard to get your Facebook account unlocked? Meet the woman who changed her name. http://t.co/OhTEMHc0pk pic.twitter.com/t6NiMO0IsX— ITV News London (@itvlondon) lipiec 12, 2015

Przeprosiny

Początkowo wysiłek poszedł na marne. Mimo okazania nowych dokumentów, profil nie został odblokowany.

Wiem, że zachowałam się jak idiotka, ale Facebook zachował się absurdalnie. Moje konto było zablokowane przed ponad 5 tygodni przez co straciłam wszystkie zdjęcia i cenne wspomnienia. Jemmaroid von Laalaa

- Nie mogę w to uwierzyć, załatwiłam sprawę z tym głupim nazwiskiem, a nadal nie mogłam dostać się na swój profil. To frustrujące - denerwowała się. - Wiem, że zachowałam się jak idiotka, ale Facebook zachował się absurdalnie. Moje konto było zablokowane przed ponad 5 tygodni, przez co straciłam dostęp do wszystkich zdjęć i cennych wspomnień - narzekała.

Przedstawiciel Facebooka wytłumaczył poślizg błędem systemowym. Przeprosił za zaistniałą sytuację . - W tym przypadku popełniliśmy błąd, ale już go naprawiliśmy. Przepraszamy za wszelkie niedogodności - podsumował.

Autor: kl//rzw / Źródło: Mashable

Źródło zdjęcia głównego: Shuterstock, Twitter

Pozostałe wiadomości