Ciekawostki

Bezdomny chciał zapłacić za jej taksówkę. Teraz ona zbiera pieniądze, by jemu pomóc

Ciekawostki

Twitter, FacebookStudentka zbiera pieniądze dla bezdomnego mężczyzny

Bezdomny chciał dać studentce swoje ostatnie pieniądze, by mogła zapłacić za taksówkę i bezpiecznie wrócić do domu. Dziewczyna odmówiła ich przyjęcia, ale postanowiła, że to ona pomoże mężczyźnie.

Wszystko zaczęło się od karty kredytowej. Dominique Harrison-Bentzen, 22-letnia studentka i finalistka Miss Preston, zgubiła ją i przez to nie miała pieniędzy, żeby wrócić do domu.

Z pomocą przyszedł jej bezdomny, który zaproponował, że odda swoje ostatnie 3 funty i zapłaci za jej taksówkę.

Dobro powraca

Dziewczyna pieniędzy nie przyjęła. Całą sytuację opisała na swoim profilu na Facebooku i postanowiła mężczyznę odnaleźć. Wtedy okazało się, że nie jest jedyną osobą, której Robbie pomógł. Wcześniej, innej osobie oddał znaleziony portfel i oferował swój szalik, kiedy było zimno. Harrison-Bentzen zdecydowała się pomóc mu.

Studentka zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy, by mieszkający na ulicy od 7 miesięcy Robbie, mógł wynająć mieszkanie i w ten sposób zdobyć pracę. Dziewczyna spędziła także 24 godziny jako bezdomna. Chciała zrozumieć, z jakimi problemami borykają się osoby takie, jak jej dobroczyńca.

Popularna pomoc

Zbiórka stała się bardzo popularna. Każdy może przekazać od siebie 3 funty, czyli dokładnie tyle, ile mężczyzna chciał dać studentce.

Please donate £3 to help Robbie #Prestonshomelesshero get a deposit for a flat http://t.co/NWVw014QVb— Claire Caldwell (@CurlyClaire13) grudzień 9, 2014

@LucyJo_Hudson @alanhalsall RT@ianbrowncouk please donate £3 Robbie #Prestonshomelesshero get a deposit for a flat http://t.co/P5nmcCZCMX— Kerry Beard (@Kerryb31) grudzień 16, 2014

W zbiórkę zaangażował się także wokalista brytyjskiej grupy Stone Roses.

RT @CurlyClaire13 Please donate £3 to help Robbie #Prestonshomelesshero get a deposit for a flat http://t.co/WblgiEjrUL— Official Ian Brown (@ianbrowncouk) grudzień 10, 2014

Duże zainteresowanie akcją spowodowało zablokowanie strony, dzięki której można przekazać pieniądze.

Strona została zablokowanaInternet

Thank you so much to everyone who has kindly donated. So far we have raised an incredible £240! #Prestonshomelesshero— Help Robbie Preston (@Help_Robbie) grudzień 10, 2014

Akcja (nie)lokalna

Pomoc bezdomnym zainicjowana przez 22-letnią studentkę odniosła sukces. W sumie zebrano 21 tys. funtów. Pieniądze pomogą nie tylko Robbiemu, ale też innym potrzebującym.

O akcji napisano m.in. w Stanach Zjednoczonych i Danii.

Autor: nb//plw / Źródło: metro.co.uk; Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Twitter, Facebook

Pozostałe wiadomości