Ciekawostki

"Żaden mężczyzna nie ma prawa uderzyć kobiety". Szczere wyznanie hitem internetu

Ciekawostki

"Żaden mężczyzna nie ma prawa uderzyć kobiety." Szczere wyznanie hitem w internecie
Emma MurphyHistoria Emmy Murphy przejęła internautów

- Myślałam, że jest miłością mojego życia. Długo biłam się z myślami, czy opowiedzieć tę historię - mówi do kamery młoda blogerka, której nagranie poruszyło miliony ludzi na całym świecie. Na twarzy ma sińce, głos jej się łamie. - Zdecydowałam się przestrzec innych. Żaden mężczyzna nie ma prawa uderzyć kobiety.

Emma Murphy to irlandzka 26-latka, blogerka fitness, mama dwójki dzieci. I ofiara przemocy domowej. Podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych, poruszając tym miliony internautów.

"Miłość mojego życia"

Kobieta szczegółowo opowiada o swojej relacji z byłym partnerem. Jak mówi, byli razem trzy i pół roku. - Myślałam, że on był miłością mojego życia. Był miłością mojego życia - zaczyna Murphy. - Niestety w zeszłym roku odkryłam, że mnie zdradza. Dowiedziałam się w czerwcu. On zaprzeczył. Ona skontaktowała się ze mną w listopadzie i powiedziała, że jest w ciąży. Tak bardzo go kochałam, że postanowiłam dać mu drugą szansę i przyjąć go z powrotem - kontynuuje.

- Niestety dowiedziałam się, że zrobił to znowu. Więc poszłam do siłowni, żeby się z nim skonfrontować. Oczywiście się wyparł. Gdy rzuciłam jego telefonem, on uderzył mnie w twarz - mówi Emma Murphy.

Jak twierdzi kobieta, to nie był pierwszy raz. - W zeszłym roku rozciął mi głowę, a wcześniej mnie uderzył. Miałam podbite oko - relacjonuje kobieta.

- To jest nieakceptowalne - zaznacza Murphy. - Żaden mężczyzna nie ma prawa podnieść ręki na kobietę.

Emma Murphy przyznała, że długo zastanawiała się nad udostępnieniem wideo. Postanowiła to zrobić, by dotrzeć do kobiet, które są w takiej sytuacji jak ona. Ma nadzieję, że inne ofiary agresji w domu zdadzą sobie sprawę, że "przemoc nie jest odpowiedzią".

who believes there should be more female entrepreneurs in the world? i do 100%Society has an effect on us all...

Posted by Emma Murphy on 21 maja 2015

"Jestem wariatką"

Kobieta opowiada również o tym, co mówił o niej były partner. - Przez ostatnie półtora roku mówił mi, że jestem paranoiczką, że jestem wariatką, że moja niepewność któregoś dnia mnie zabije - opowiada Emma.

Słowa otuchy

Wideo zostało odtworzone ponad 6 mln razy i udostępnione ponad 100 tys. razy. Internauci komentują wpis i przesyłają słowa otuchy.

Emma, dziękuję za to, że jesteś odważna. Ta wiadomość może kogoś uratować. Kochamy Cię. Lera Bertrand

Dokładnie wiem, przez co przeszłaś. Myślami jestem z Tobą. Sarah Curtis

Wyrazy szacunku za to wideo. To musiało być bardzo trudne. Roisin Bale

Autor: kry//ŁUD / Źródło: Buzzfeed

Źródło zdjęcia głównego: Emma Murphy

Pozostałe wiadomości