Wybory miss, które przejdą do historii

Ciekawostki

Tegoroczne wybory miss w USA przejdą do historiiInstagram
wideo 2/5

Tegoroczne konkursy piękności w Stanach Zjednoczonych przejdą do historii. Po raz pierwszy zdobywczyniami trzech najważniejszych tytułów w tym samym czasie są czarnoskóre kobiety.

Tegoroczną Miss USA została w zeszły czwartek wybrana 28-letnia Cheslie Kryst. Koronę Miss Nastolatek USA otrzymała kilka dni wcześniej 18-letnia Kaliegh Garris. We wrześniu zeszłego roku 25-letnia Nia Franklin zwyciężyła w Miss America. Zawody Miss USA, Miss Nastolatek i Miss America uznawane są za trzy najważniejsze konkursy piękności w Stanach Zjednoczonych. Początki najstarszego z nich - Miss America - sięgają 1921 roku. Tegoroczne wybory zapiszą się jednak w długiej historii tych konkursów jako wyjątkowe. Po raz pierwszy bowiem zdobywczyniami tych najważniejszych tytułów jednocześnie są trzy czarnoskóre kobiety. Pierwszą czarnoskórą zwyciężczynią konkursowej "wielkiej trójki" była Vanessa Williams. Zdobyła tytuł Miss America w 1983 roku.

Prawniczka, śpiewaczka, modelka

Cheslie Kryst (Miss USA) jest prawniczką z Karoliny Północnej. Pracuje charytatywnie na rzecz redukowania niesprawiedliwych wyroków dla więźniów.

Nia Franklin (Miss America) jest śpiewaczką operową. Angażuje się w promowanie "sztuki dostępnej dla każdego".

Wyświetl ten post na Instagramie.

What a night

Post udostępniony przez Nia Imani (@niaimanifranklin)

Kaliegh Garris (Miss Nastolatek) jest modelką. Planuje po ukończeniu szkoły średniej uczyć się pielęgniarstwa.

- Moje pokolenie jest pierwszym, które ma tak szeroki, perspektywiczny sposób myślenia dotyczący różnorodności, poczucia wspólnoty i siły kobiet - powiedziała Kryst w czwartek w czasie wystąpienia po zdobyciu korony Miss USA.

ZOBACZ TEŻ > Książka Michelle Obamy może przejść do historii

Autor: jog//mro / Źródło: BBC News, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Instagram