Ciekawostki

Owczarek na drzewie czy kradzież samolotu? Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Ciekawostki


Owczarek niemiecki, który wspiął się na czubek drzew? Bliskie spotkanie z niedźwiedziem na obrzeżach Los Angeles? A może siedemnastolatka, która rozbiła samolot na lotnisku Fresno w Kalifornii albo dziesięć sekund przerażenia przed ciężarówką w poślizgu? Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

1. Owczarek niemiecki wspiął się na czubek drzewa

Owczarek niemiecki podczas spaceru ze swoją właścicielką zauważył kota i ruszył za nim w pogoń. Był tak skupiony na ściganym, że wbiegł za nim na drzewo. - Bałam się, że spadnie, a jest dla mnie wszystkim - mówiła właścicielka owczarka. Gdy tylko zobaczyła, co zrobił jej pies, zadzwoniła po straż pożarną. Strażacy rozłożyli drabinę i udało im się bezpiecznie ściągnąć psa. Do sytuacji doszło w Kalifornii na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

2. Bliskie spotkanie z niedźwiedziem

Mieszkaniec Kalifornii, Karo Orudzhyan, jechał obrzeżami Los Angeles, gdy jego oczom ukazał się ogromny niedźwiedź idący wzdłuż drogi. Zwierzę zbliżyło się do jego samochodu i przez szybę przyglądało się psu Orudzhyana - Ice'owi. Zarówno właściciel, jak i pupil zachowali niespotykany spokój.

3. "All I Want For Christmas is You" w nowojorskim metrze

Utwór piosenkarki Mariah Carey "All I Want For Christmas is You" można było usłyszeć w wykonaniu pasażerów nowojorskiego metra. Prezent przygotowały osoby stojący po jednej stronie metra dla tych czekających na przeciwnym peronie.

4. Razem 80 lat. Rekord Guinnessa dla najstarszego małżeństwa

Wspólnie mają ponad 212 lat. Właśnie przypada 80. rocznica ich ślubu. 106-letniego Johna Hendersona oraz 105-letnią Charlotte Henderson z Teksasu okrzyknięto najstarszym małżeństwem na świecie, a ich nazwiska wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. - Nasza recepta na sukces? Przeżywać każdy dzień i starać się, żeby jutro było lepsze niż dzisiaj - mówią.

5. Święta w londyńskim ogrodzie zoologicznym

Świąteczna atmosfera zapanowała wśród mieszkańców londyńskiego Zoo. Zwierzęta dostały od opiekunów prezenty, które musiały samodzielnie rozpakować. W środku były ich ulubione smakołyki.

6. Siedemnastolatka ukradła i rozbiła samolot na lotnisku

Kamera monitoringu na lotnisku Fresno Yosemite nagrała kradzież samolotu o wartości miliona dolarów. Dokonała jej w środę rano siedemnastolatka z Kalifornii. Na nagraniu widać, jak samolot z jednym włączonym silnikiem kręci się po płycie lotniska i ostatecznie wjeżdża w ogrodzenie i jeden z budynków. W momencie uderzenia z silnika wydobywa się dym. Samolot został poważnie uszkodzony, ale w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak podaje CBS, kiedy funkcjonariusze dotarli do dziewczyny, ta siedziała na miejscu pilota w jego czapce "zdezorientowana i niechętna do współpracy".

7. Cudem uniknęli zderzenia. "Dziesięć sekund przerażenia"

Dwaj kierowcy jadący jedną z dróg w stanie Wyoming przeżyli chwile grozy. Ciężarówka z naczepą wpadła w poślizg, przejechała na drugą stronę ulicy i zatrzymała się na barierce ochronnej ze stalowych lin, ustawionej między pasami. Liny się napięły i zatrzymały rozpędzony pojazd. Na nagraniu widać, jak samochód jadący z naprzeciwka omija ciężarówkę dosłownie o centymetry.

8. Święty Mikołaj na desce surfingowej

Ten Święty Mikołaj nie jeździ saniami, ale pływa na desce surfingowej. Każdego roku przed świętami pojawia się na plaży niedaleko Sao Paulo w Brazylii. Może liczyć tam na wysokie fale i szerokie uśmiechy dzieci, które przychodzą pooglądać wyczyny surfującego Mikołaja.

9. Piernikowe miasteczko w Gliwicach

Ta największa na świecie tego typu makieta nawiązuje do XIV-wiecznej tradycji przygotowywania piernika na Śląsku. Do zrobienia miasteczka z piernika w Gliwicach wykorzystano tonę ciasta i setki kilogramów innych słodkości. Wszystkie elementy były wycinane ręcznie przez zespół złożony z trzydziestu artystów-modelarzy. Słodką wystawę można podziwiać do końca stycznia.

10. Ekstremalna sztafeta w austriackich Alpach

Bieg, wspinaczka, paralotnia, jazda na rowerze, a na koniec zjazd na nartach i tor przeszkód. To ekstremalna sztafeta w austriackich Alpach, gdzie zmierzyli się ze sobą najlepsi sportowcy z całego świata. Zawody odbyły się już po raz ósmy, a w tym roku wzięło w nich udział niemal osiemdziesiąt drużyn.

Autor: JZ//now / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości