Akcja ratowania jelenia zwyciężyła. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia tvn24.pl

Ciekawostki

Aktualizacja:
Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia tvn24.plRegionalna Dyrekcja Lasów Państwowych
wideo 2/35

Akcja ratowania jelenia, który ugrzązł w bagnie, najlepszym wideo tygodnia w tvn24.pl - zdobyła 57 procent waszych głosów. Drugie miejsce i 14 procent głosów zebrała gromada delfinów u wybrzeży Kalifornii. Na trzecim miejscu znalazła się meduza wielkości człowieka u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Zagłosowało na nią 11 procent internautów.

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia tvn24.pltvn24

1. "Z bagna wystawały tylko łeb, kark i grzbiet"

W Nadleśnictwie Browsk, nieopodal granicy z Białorusią, ratowano jelenia, który ugrzązł w bagnie. O tym, że zwierzę jest w niebezpieczeństwie powiadomili pracownik Instytutu Badawczego Leśnictwa z Białowieży i leśniczy leśnictwa Rybaki. Gdyby nie trwająca niemal godzinę akcja ratunkowa, zwierzę czekałaby śmierć. Padłoby z wycieńczenia lub zaatakowałyby je drapieżniki. Uratowany jeleń sam oddalił się głęboko w las.

"Z bagna wystawały tylko łeb, kark i grzbiet"Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych

2. Około sto delfinów u wybrzeży Kalifornii

Wielka gromada około stu delfinów u wybrzeży Kalifornii. Ten zapierający dech w piersi widok uwiecznił jeden z członków załogi przepływającego wodolotu.

3. Meduza wielkości człowieka u wybrzeży Wielkiej Brytanii

Niezwykłe zwierzę - gigantyczna meduza z gatunku Rhizostoma pulmo - zostało zauważone i nagrane niedaleko Falmouth przez biolożkę Lizzie Daly i jej operatora Dana Abbotta. Daly nazwała to spotkanie "zapierającym dech w piersiach". - Co za niezapomniane przeżycie - wyznała Daly. - Wiem, że meduzy tego gatunku osiągają ogromne rozmiary, ale takiej nigdy nie widziałam - relacjonowała w rozmowie z CNN.

Autor: ow / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24