Strażacy gaszący pożar w Notre Dame zwyciężyli. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

TVN24

Aktualizacja:

Nagranie akcji strażaków w katedrze Notre Dame wygrało w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 49 procent Waszych głosów. Na drugim miejscu znalazł się pies, który pływał w odległości 220 kilometrów od brzegu Zatoki Tajlandzkiej. Zagłosowało na niego 21 procent z Was. Podium zamknęło osiągnięcie naukowców z Tel Awiwu, którzy wydrukowali miniaturowe serce zbudowane z ludzkich tkanek, zdobywając 13 procent Waszych głosów.

1. Walczyli o każdy centymetr katedry. Nowe nagranie z akcji strażaków

Około 400 strażaków przez wiele godzin walczyło z płomieniami, które ogarnęły w poniedziałek katedrę Notre Dame. Zawaliła się iglica i dach świątyni, udało im się jednak ocalić główną strukturę budowli, a także część najcenniejszych trzymanych w niej relikwii. We wtorek paryska straż pożarna opublikowała nagranie z tej dramatycznej akcji.

2. Pies pływał ponad 220 kilometrów od brzegu

Psa, pływającego w odległości 220 kilometrów od brzegu Zatoki Tajlandzkiej, zauważono w piątek 12 kwietnia. Pracownicy platformy wiertniczej, w pobliżu której znajdowało się zwierzę, ruszyli mu na ratunek. Pies, który prawdopodobnie spadł z kutra rybackiego, był w fatalnym stanie. Wygłodzonym, odwodnionym i wycieńczonym zwierzęciem natychmiast się zaopiekowano. Nazwano go "Boon Rod", co w języku tajskim oznacza "Ocalały".

3. Żywe serce z drukarki 3D. Miniaturowy organ z ludzkich tkanek

Izraelscy naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie wydrukowali miniaturowy organ zbudowany z ludzkich tkanek. W ciągu roku ma on zostać przeszczepiony zwierzętom. Według izraelskich naukowców to przełom, który może realnie zwiększyć szanse na ratowane ludzkiego życia.

Autor: JZ/adso / Źródło: tvn24