TVN24 | Ciekawostki

Auto Chucka Norrisa na aukcji WOŚP. "Nie ma takiego drugiego w Europie"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mbl//mro
Źródło:
TVN24, wosp.org.pl
Samochód Chucka Norrisa od Braci Collins
Samochód Chucka Norrisa od Braci CollinsTVN24
wideo 2/5
TVN24Samochód Chucka Norrisa od Braci Collins

Chuck Norris wspiera WOŚP. Wyjątkowe auto na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowali w tym roku bracia Collins. Na zwycięzcę licytacji czeka replika samochodu z kultowego serialu "Strażnik Teksasu".

Razem z autem można zdobyć oryginalny scenariusz jednego z odcinków serialu "Strażnik Teksasu" z 1998 roku, zdjęcie z autografem Chucka Norrisa oraz gwiazdę Strażnika Teksasu, która jest jeszcze w drodze ze Stanów Zjednoczonych. - Niestety przez utrudnienia związane z COVID-19 nadal na nią czekamy - opowiada w rozmowie z TVN24 Rafał Collins. Pan Rafał i jego brat Grzegorz prowadzą program "Odjazdowe bryki braci Collins", który można oglądać w Player.pl.

Za namową Chucka Norrisa w aucie zainstalowano bardzo dobry system audio. O tym, żeby "odróżniać dobro od zła" będzie nam przypominać lecąca z głośników piosenka serialowa "The Eyes of the Ranger" w najlepszej jakości. Kwota wylicytowana na aukcji zasili konto 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Jedyny w swoim rodzaju"

- To kultowy samochód, jedyny w swoim rodzaju, na pewno nie ma takiego drugiego w Polsce ani w Europie – zapewnia Rafał Collins. - Na pewno nie ma drugiego auta, zbudowanego z tak dobrej inicjatywy, z serca, z taką dokładnością – dodaje.

- Staraliśmy się. To były ciężkie czasy. Czuliśmy podwójne brzemię odpowiedzialności, żeby wybudować coś innego niż rok temu i dwa lata temu. A sami sobie wysoko postawiliśmy poprzeczkę – mówi przedsiębiorca.

W ubiegłym roku bracia Collins wystawili na aukcję WOŚP samochód z serialu "Knight Rider", który przeszedł renowację w ich warsztacie. Zwycięzca licytacji zapłacił za auto ponad 186 tysięcy złotych. W 2019 roku przedsiębiorcy zaprezentowali odnowiony klasyczny Rolls-Royce Silver Shadow z 1975 roku. Szczęśliwy posiadacz zapłacił za niego ponad 210 tysięcy. Tegoroczna aukcja już trwa na stronie aukcje.wosp.org.pl.

List od Sasina, kolacja, nazwanie pociągu

Jak co roku znane osoby ze świata kultury, sportu, polityki i showbiznesu wystawiają na aukcję WOŚP ciekawe przedmioty i oferty. W tym roku zlicytować można m.in. kolację z Karoliną Pisarek, koszulkę z podpisem Kuby Błaszczykowskiego, kurtkę reprezentacji Polski od Kamila Stocha, wizytę na planie serialu od Magdaleny Różdżki, czy megafon kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego.

Na aukcjach WOŚP będzie można też znaleźć fanty od dziennikarzy TVN i tvn24.pl. Justyna Suchecka wystawiła na aukcję między innymi spacer z Rysią, suczką dziennikarki. Szymon Jadczak przekaże list gratulacyjny od Jacka Sasina oraz otrzymaną od polityka książkę "Nienawiść sp. z o.o. Jak dzisiejsze media każą nam gardzić sobą nawzajem".

Wojciech Bojanowski poinformował, że wystawi na licytację kurtkę, którą nosił na statku Sea-Watch 3 w trakcie realizacji reportażu "Niech toną". Na aukcji WOŚP można już licytować opaskę z czarną kokardą przekazaną przez Monikę Olejnik.

Na co zbiera WOŚP podczas 29. Finału?
Na co zbiera WOŚP podczas 29. Finału?TVN24

Pieniądze w ramach WOŚP 2021 pod hasłem "Finał z głową" są zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia.

Autor:mbl//mro

Źródło: TVN24, wosp.org.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości