Pożar ciężarówki z pączkami. Policjanci "zrozpaczeni"

Ciekawostki

Ciężarówka spłonęła z pączkamitvn24
wideo 2/3

Policjantom z Lexington w stanie Kentucky noworoczny poniedziałek na długo pozostanie pamięci. W pobliżu Man Boulevard i Pink Pigeon Parkway zapaliła się ciężarówka z donutami, czyli amerykańskimi pączkami. I choć nikomu nic się nie stało, widok zniszczonego samochodu z ulubionym przysmakiem u interweniujących mundurowych wywołał "rozpacz".

Funkcjonariusze podzielili się swym smutkiem na oficjalnym koncie Lexington Police na Twitterze.

"Brak słów" - możemy przeczytać w tweecie zamieszczonym przez policjantów. Do wiadomości załączono fotografie "pogrążonych w żałobie" stróżów prawa.

"Jesteśmy z Wami"

Post zrobił prawdziwą furorę w internecie. Policjanci z Lexington otrzymali dziesiątki wiadomości z kondolencjami od kolegów z innych miast.

"Jest nam bardzo przykro z powodu waszej straty. Bracia i siostry z Massachussetts są z wami w tym ciężkim czasie" - napisali policjanci ze Stoughton.

Wyrazy współczucia przesłali nawet mundurowi z Wielkiej Brytanii.

"Mamy więcej donutów!"

Na tweet policji z Lexington zareagowała też cukiernia, której ciężarówka spłonęła w poniedziałkowym pożarze.

"Myślimy o was w tym trudnym czasie… i mamy więcej donutów dla policjantów!" – napisali przedstawiciele firmy.

W środę na posterunek policji w Lexington rzeczywiście dotarła dostawa z kilkudziesięcioma pączkami, o czym mundurowi poinformowali na Twitterze. Prócz podziękowań dla cukierni za "świeże donuty z posypką", policjanci wyrazili uznanie za słowa otuchy płynące do nich z całego świata.

"Jesteśmy wdzięczni, że tak wiele osób wsparło nas w bólu, który wydrążył w naszych sercach dziury wielkości pączka" - czytamy w zamieszczonym tweecie.

Przysmak policjantów w USA

Donuty to popularne w wielu krajach słodkie przekąski, różniące się od polskich pączków kształtem i brakiem nadzienia. W amerykańskich filmach pozostają nieodłącznym elementem diety policjantów.

Autor: dp//ŁUD / Źródło: WKYT, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: WKYT