Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg sprzedał swój dom w San Francisco za rekordowe 31 milionów dolarów

Autor:
wac//am
Źródło:
San Francisco Chronicle
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/4
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"

Miliarder Mark Zuckerberg sprzedał swój kalifornijski dom w centrum San Francisco. Jak podaje "San Francisco Chronicle", kwota jest trzy razy większa niż ta, jaką założyciel Facebooka zapłacił za nieruchomość 10 lat wcześniej.

Sprzedaż domu została potwierdzona aktem prawnym podpisanym przez Chan Zuckerberg Initiative, organizację Marka Zuckerberga i jego żony Priscilli Chan, na początku tego miesiąca. Posiadłość znajduje się przy 21. ulicy, w pobliżu Dolores Park w sercu San Francisco. To historyczne centrum społeczności LGBT, obecnie popularne wśród młodych rodzin, pracowników firm technologicznych, artystów. Tętniąca życiem okolica pełna barów, butików i restauracji.

Poza ceną, za jaką został sprzedany, niewiele wiadomo na temat domu Zuckerberga. Jak odnotowała poświęcona nieruchomościom strona "The Real Deal", dom został sprzedany przez "SFRP LLC", (LLC, ang. skrót od Limited Liability Company, pol. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), która jest również powiązana z posiadłością Zuckerberga w Palo Alto.

Sąsiedzi Zuckerberga nie byli zachwyceni

Zuckerberg, który nieruchomość o powierzchni blisko 669 metrów kwadratowych nabył 10 lat wcześniej, miał poddać ją gruntownemu remontowi. Według relacji "San Francisco Chronicle", towarzyszący mu hałas nie zachwycił sąsiadów miliardera, którzy skarżyli się również na ochronę zajmującą "pożądane miejsca parkingowe".

Mark ZuckerbergFrederic Legrand - COMEO / Shutterstock

Kwota 31 milionów dolarów wydaje się być najwyższą transakcją na rynku mieszkań w San Francisco w tym roku, przebijając cenę dwóch apartamentowców należących w przeszłości do byłego sekretarza stanu George'a Shultza i jego żony, byłej szefowej protokołu stanu Kalifornia Charlotte Mailliard Shultz, sprzedanych za rekordowe dotąd 29 milionów dolarów.

Bay Area przyciąga miliarderów

Sprzedaż domu Zuckerberga to w ocenie "San Francisco Chronicle" przykład tego, jak magnaci technologiczni "zwiększają swój wpływ na globalne nieruchomości i jak wysokie mogą być ceny domów celebrytów w San Francisco". Magazyn "Forbes" poinformował, że na początku tegorocznej wiosny Bay Area (gęsto zaludniony obszar, na który składa się 9 hrabstw w zachodniej Kalifornii - red.) była domem dla 116 spośród 189 miliarderów, którzy znajdują się w gronie najbogatszych mieszkańców Kalifornii. "Dlaczego Kalifornia panuje niepodzielnie? Dzięki dynamicznie rozwijającemu się przemysłowi technologicznemu" - pisał "Forbes" w kwietniu.

Panorama San FranciscoShutterstock

ZOBACZ TEŻ: Nastolatek opublikował informacje o prywatnym samolocie Marka Zuckerberga. Pierwszy raz pokazał zdjęcie maszyny

Autor:wac//am

Źródło: San Francisco Chronicle

Źródło zdjęcia głównego: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock

Pozostałe wiadomości