Nastolatek znalazł 135 tysięcy dolarów. "Te pieniądze mogły zmienić wiele w jego życiu"

Autor:
gg/mro
Źródło:
Cnn.com
Znalazł 135 tys. dolarów pod bankomtem
Znalazł 135 tys. dolarów pod bankomtem
wideo 2/4
Znalazł 135 tys. dolarów pod bankomtem

Dziewiętnastoletni Jose Nuñez Romaniz znalazł przy bankomacie w Albuquerque w USA torebkę z gotówką. Nastolatek zwrócił znalezisko policji. Funkcjonariusze poinformowali o tym w mediach społecznościowych. Uściślono, że w torbie było dokładnie 135 tys. dolarów.

19-letni student Jose Nuñez Romaniz miał kupić w sklepie online skarpetki dla swojego dziadka. Udał się do bankomatu w Albuquerque, żeby wpłacić pieniądze na zakupy na swoje konto. Wtedy zauważył leżącą na chodniku przezroczystą, plastikową torebkę pełną pieniędzy.

- Byłem w szoku. Myślałem, co mam z tym zrobić - przyznał w wywiadzie dla CNN znalazca. Nuñez powiedział, że nie myślał o przywłaszczeniu sobie pieniędzy, ale bał się, że jest przez kogoś obserwowany. Mężczyzna nie mógł zwrócić pieniędzy do banku, przy którym był bankomat, gdyż placówka była zamknięta. Zadzwonił na policję. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce przeliczyli pieniądze i okazało się, że w reklamówce było 135 tysięcy dolarów. Zostały one, jak potem ustalono, omyłkowo zostawione przez poddostawcę, który miał nimi zasilić bankomat.

- Te pieniądze mogły zmienić wiele w jego życiu, gdyby wybrał inną drogę. Wybrał jednak drogę uczciwości i postąpił słusznie - oświadczył rzecznik prasowy miejscowej policji.

"Nie słowa i myśli nas definiują, tylko czyny" - napisano w oświadczeniu policji na Facebooku.

Znalazca nagrodzony

- Moi rodzice zawsze powtarzali mi, żebym zapracował na swoje - tłumaczy Nuñez. Jego uczciwość została doceniona. Szef miejscowej policji wręczył mu pamiątkową plakietkę i zaprosił do pracy w roli pomocnika policji. Jedna ze stacji radiowych w Albuquerque sprezentowała Nuñezowi sportowe pamiątki, w tym piłkę podpisaną przez futbolistę Briana Urlachera. Kolejni radiowcy ufundowali nastolatkowi sześć karnetów na cały sezon rozgrywek futbolu akademickiego miejscowej drużyny. Trzy lokalne firmy przekazały studentowi po 500 dolarów. W wywiadzie radiowym w czwartek 7 maja nagrodzony podziękował wszystkim za prezenty.

"Dobro do Ciebie wróci"

W komentarzach pod postem na facebookowym koncie policji internauci chwalą postawę młodego mężczyzny. - Wspaniały przykład, który przywraca wiarę w ludzkość - napisał pewien komentujący. - Co za niesamowity dzieciak! Dobro do Ciebie wróci! - skomentowała kobieta. - Świat potrzebuje więcej takich osób, jak Ty! - podsumował internauta.

Autor:gg/mro

Źródło: Cnn.com

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Albuquerque Police Department

Pozostałe wiadomości