Ciekawostki

Ubierz się modnie. W czekoladę

Ciekawostki

Aktualizacja:
EPAModelki w czeko-kolekcji

Apetyczny wygląd cieszy już nie tylko oczy. Sukienka może być smacznym kąskiem - dosłownie. Kreacje z czekolady dziś można było oglądać w Szkole Mody i Designu w niemieckim Halle.

- Czekolada i moda to idealna para dla zmysłowej rozkoszy - przyznała dr Grit Wendelberger, która zachęciła swoich studentów do zaprojektowania strojów z czekolady.

Nietypowa kolekcja powstała z okazji targów słodyczy "Le Gourmet", które odbędą się na początku września w Lipsku. Artystka zaprosi odwiedzających "w podróż w krainę czekolady". W piątkowy wieczór zabrzmią amerykańskie i afrykańskie rytmy, do których zatańczą pomalowane czekoladą modelki.

Panią Wendelberger zainspirowały stare mapy mórz, którymi podążali konkwistadorzy do Ameryki. To ich śladem trafić mamy do południowoamerykańskiej wioski wypełnionej aromatem korzeni, kakao i kawy.

Apetyczne modelki (EPA) EPA

Kreacje z czekolady zostaną elegancko zapakowane i wystawione na pokaz podczas targów. Każdy będzie mógł je ocenić, a najlepsze zostaną nagrodzone.

Niemiecka artystka znana jest z czekoladowych projektów. Przed rokiem uwieczniła tak gwiazdy piłki nożnej, a modelki udekorowała smacznym bodypainting. - Pudełka na czekoladki były wczoraj! Teraz nadciąga truflowa spódnica! - śmieje się Wendelberger.

Źródło: Leipziger Volkszeitung

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Pozostałe wiadomości