Twórca Nyan Cat pozywa Warner Bros

Ciekawostki

nyan.catNyan Cat powstał w 2011 roku

Christopher Torres i Charles Schmidt - twórcy Nyan Cat i Keyboard Cat pozwali wytwórnię Warner Bros za nieautoryzowane użycie kotów w jednej z gier wyprodukowanych przez WB Games.

Oba koty pojawiają się w grze Scribblenauts wydanej przez Warner Bros na konsolę Nintendo DS. Sąd stwierdził, że faktycznie doszło do naruszenia własności Torresa i Schmidta. Obaj panowie chcą teraz nakazu wstrzymania sprzedaży Scribblenauts, dopóki nie zakończy się proces.

Kocie sławy

Nyan Cat i Keyboard Cat to znane na całym świecie internetowe memy. Pierwszy powstał w 2011 roku, drugi cztery lata wcześniej. Nyan Cat, znany także jako Pop Tart Cat, to animacja GIF przedstawiająca kota lecącego w przestrzeni kosmicznej. Jego tułów to pieczywo wiśniowe, a zwierzę pozostawia za sobą tęczowy ślad.

Keyboard Cat to bohater filmiku nagranego przez jego właściciela - Charlesa Schmidta już w 1984 roku. W 2007 roku wideo z "Fatso" został opublikowany na You Tube. Wkrótce kot ubrany w niebieską koszulkę, grający na keyboardzie zdobył popularność.

Autor: ktom//gak / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: nyan.cat