Tatuaże, które skrywają smutną tajemnicę. "To jeszcze nie koniec mojej historii"

Tatuaż ze średnikiem stał się symbolem rezygnacji z samobójstwa
Tatuaż ze średnikiem stał się symbolem rezygnacji z samobójstwa
Twitter
TwitterAkcja #ProjectSemicolon narodziła się w USA

Średnik - to właśnie ten znak powoli staje się symbolem rezygnacji z samobójstwa. Za namową jednej z internautek tatuują go sobie jednak nie tylko ludzie zmagający się z depresją i poważnymi, życiowymi problemami, ale także ci, którzy postanowili ich wspierać.

Choć akcja ruszyła w 2013 roku, w mediach społecznościowych popularność zyskała dopiero w ostatnich tygodniach. Zgodnie z jej przesłaniem, internauci publikują w sieci zdjęcia swoich trwałych lub tymczasowych tatuaży w kształcie średnika. Dlaczego akurat ten symbol?

Kończy zdanie

Pomysłodawcy akcji tłumaczą, że średnik to znak interpunkcyjny rozdzielający zdanie w momencie, w którym mogłoby się ono skończyć, a mimo to ma ono swój dalszy ciąg.

Dlatego właśnie stał się metaforą dla momentu, w którym osoby bliskie popełnienia samobójstwa, zdecydowały się tego nie robić, mimo poważnych, życiowych trudności.

Symbol średnika tatuują sobie jednak nie tylko oni, ale także ci, którzy postanowili ich wspierać w walce z przeciwnościami losu.

My story isn't over... #ProjectSemicolon pic.twitter.com/Q2XVYFhQJv— Jennifer F. Brantley (@buffy1469) lipiec 12, 2015

#semicolon #tattoo #ProjectSemicolon #hope #love pic.twitter.com/ZHt8DGOqey— Lisa:) (@LisaWear) lipiec 11, 2015

New tattoo, #ProjectSemicolon. For when you decided not to end the sentence. pic.twitter.com/x6Ec6z2633— Blake Gardner (@BlakeTGardner) lipiec 10, 2015

For my son, my best friend, myself, and my husband #ProjectSemicolon Because everyone matters. Life is precious pic.twitter.com/NqOw714YYg— Sara Atkins (@SaraATaylor3) lipiec 19, 2015

To nie koniec

Pomysłodawczynią akcji jest Amerykanka Amy Bleuel. Kobieta w 2013 roku założyła w sieci Project Semicolon (Projekt Średnik), po tym jak życie odebrał sobie jej ojciec. Na stronie projektu czytamy, że to "ruch non-profit, oparty na nadziei i miłości dla tych, którzy zmagają się z depresją, myślami samobójczymi, uzależnieniami i samookaleczeniami". Samej akcji towarzyszy hasło: "To jeszcze nie koniec twojej historii".

#ProjectSemicolon #SemicolonProject416 #Semicolon #SemicolonProject pic.twitter.com/CB0EzfSknj— Project Semicolon (@ProjSemicolon) maj 26, 2015

because I managed to keep on writing my story even when I didn't think I could #ProjectSemicolon @ProjSemicolon pic.twitter.com/GfAwONljTP— Fiona Luna (@smurfatik) lipiec 19, 2015

#ProjectSemicolon pic.twitter.com/1K5XYeXzJS— Steven Sobieszczyk (@balk19) lipiec 11, 2015

Autor: ts//plw / Źródło: BBC, The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości