Szusują w miskach i na patelni!

Ciekawostki

Aktualizacja:
aptnZ górki w... łazienkowej misce!

Zazwyczaj służą do prania, mycia i kąpieli. Ale każdy, kto uważa, że to jedyne zastosowanie dla łazienkowych misek i wanienek jest w błędzie. Wystarczy ją tylko oryginalnie udekorować i.... na stok.

Na taki nietypowy sposób wykorzystania łazienkowych akcesoriów wpadła grupa młodych Rosjan ze stolicy. Na peryferiach Moskwy znaleźli odpowiedni pagórek, sami wypróbowali sprzęt i postanowili na wyścigi zaprosić innych miłośników śnieżnych sportów.

Jak się okazało chętnych do ścigania się na nietypowych przedmiotach nie brakuje. W pierwszym konkursie na start stanęło dziesięciu śmiałków. Rok później było ich już dwa razy więcej. Na trzeci - tegoroczny konkurs - oprócz kilkudziesięciu zawodników przyjechały tłumy widzów.

A jest na co popatrzeć, bo pomysłowość konkurentów nie zna granic. Zwykłe łazienkowe miski, małe wanienki i duże patelnie (bo te też dopuszczono do konkursu) zmieniają się w prawdziwe śnieżne pojazdy.

Oprócz nagrody za najoryginalniejszy, najzabawniejszy i najbardziej niezwykły pojazd jest też puchar dla najciekawiej przebranego zawodnika.

Organizatorzy cieszą się z rosnącej popularności swojej imprezy i po cichu marzą, że może niedługo znajdzie się firma, która zajmie się produkcją specjalnych śnieżnych misek.

Źródło: APTN

Źródło zdjęcia głównego: aptn