Ciekawostki

Ostatnie życzenie pacjenta na stronach szpitala. Kieliszek wina i papieros przy zachodzie słońca

Ciekawostki

[object Object]
Kieliszek wina i papieros przy zachodzie słońca. Mężczyzna spełnił swoje ostatnie życzenie
wideo 2/22

Carsten Flemming Hansen usłyszał wyrok - lekarze poinformowali go, że zostało mu tylko kilka dni życia. Wtedy Duńczyk poprosił o spełnienie ostatniego życzenia. 75-latek wybrał kieliszek wina i papierosa przy zachodzie słońca, który obserwował ze szpitalnego balkonu. Moment został uwieczniony na zdjęciu. Opublikowane przez pracowników szpitala, błyskawicznie obiegło internet.

75-letni Duńczyk Carsten Flemming Hansen został przyjęty do szpitala w Aarhus w piątek. Miał przejść operację. Lekarze stwierdzili jednak, że ze względu na rozległy krwotok wewnętrzny zabieg nie zostanie przeprowadzony.

To był wyrok. Mężczyzna został poinformowany, że zostało mu w najlepszym wypadku kilka dni, w najgorszym kilka godzin życia.

Hansen poprosił swoją pielęgniarkę, Rikke Kvist, by przed śmiercią pozwoliła mu zrobić jeszcze jedną rzecz - wypić kieliszek wina i zapalić papierosa przy zachodzie słońca.

Personel spełnił marzenie pacjenta. Jego ostatnie życzenie zostało uwiecznione i opublikowane w sieci.

Pamiątkowe zdjęcie

Szpital, w którym znajdował się 75-latek, udostępnił zdjęcie mężczyzny z podpisem: "Rodzina Carstena Hansena zgodziła się, że w tej sytuacji, jego ostatnia wola jest ważniejsza od leczenia i profilaktyki".

Pielęgniarka Rikke Kvist w w rozmowie z Avisen.dk relacjonowała przebieg wieczoru: "Pamiętam łóżko na kółkach ustawione na balkonie, gdzie pan Hansen i jego rodzina oglądali razem zachód słońca. Panowała bardzo spokojna atmosfera. Oczywiście, członków rodziny poruszył fakt, że niedługo pożegnają bliskiego i było to bardzo przykre. Mimo to panowała miła atmosfera, pan Hansen żartował".

Autor: AKrg//ŁUD / Źródło: ABC News; Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Facebook | Aarhus Universitetshospital

Pozostałe wiadomości