Ciekawostki

Szef MON fanem gry dla dzieci? Twitter tak mówi

Ciekawostki

TwitterMinister obrony narodowej w wolnych chwilach spędza czas ze swoimi dziećmi

Tomasz Siemoniak na swoim profilu na Twitterze poinformował, że piątkowy wieczór spędza rozgryzając interaktywną grę dla dzieci "Tiny Wings". Po kilku minutach sprecyzował, że nie miał na myśli siebie, a dzieci, które pod opieką babci bawią się iPadem ministra obrony narodowej.

"Tiny Wings HD by Andreas Illiger" - brzmiał pierwszy udostępniony wpis przez ministra. Od razu spotkał się on z komentarzami innych użytkowników, jakoby szef MON stres po pracy odreagowywał grając w gry przeznaczone dla najmłodszych.

"@TomaszSiemoniak Oho, widzę, że Pan minister odpręża się dobrymi grami na telefonie... :" - napisał bloger @AzrealK.

Minister w kolejnym wpisie wyjaśnił, że miał na myśli swoje dzieci, a nie siebie samego, a potem jeszcze wielu użytkownikom (w tym dziennikarzom) tłumaczył, że dzieci zostały w domu "z analogową babcią i iPadem".

Wojsko odetchnęło z ulgą?

Światowy przebój

"Tiny Wings" to produkcja niewielkiego niemieckiego dewelopera Andreasa Illigera. Na rynku ukazała się 18 lutego 2011 roku. Jest to kolejna zręcznościowa gra w stylu Robot Unicorn Attack. Gracz wciela się w niewielkiego, okrągłego ptaka, posiadającego niezwykle małe skrzydła. Ale jeśli się dobrze rozpędzi, to liczne wzgórza mogą spełniać funkcję skoczni, umożliwiając bohaterowi wymarzony lot.

Gra oferuje proste sterowanie, w którym dotyk ekranu powoduje wyskok ptaka w górę oraz niezwykle ciekawy system graficzny, dzięki któremu plansze codziennie wyglądają nieco inaczej.

Pierwsza wersja gry przeznaczona jest na iPhone’a oraz iPod’a Touch, natomiast wersja HD na iPada.

Autor: zś//kdj / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości