Sygnalista w pytaniu z "Milionerów" za 20 tysięcy złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/tr
Źródło:
Milionerzy TVN, tvn24.pl

Wynton Marsalis, Edward Snowden, Paulo Coelho czy Felipe Massa - który z nich bywa nazywany sygnalistą? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Rafał Dobrzyniecki z Warszawy. Za poprawną odpowiedź mógł zdobyć 20 tysięcy złotych.

Pan Rafał rozpoczął grę jeszcze w poprzednim odcinku. Usłyszał wtedy dwa pytania, po czym czas programu dobiegł końca. Zachowując wszystkie koła ratunkowe, grę kontynuował w kolejnym odcinku.

Jednym z pytań, które sprawiło problem panu Rafałowi, było pytanie za 20 tysięcy złotych.

Kto bywa nazywany sygnalistą?

A: Wynton Marsalis B: Edward Snowden C: Paulo Coelho D: Felipe Massa

Pan Rafał od razu odrzucił odpowiedzi C i D. Wiedział bowiem, że Felipe Massa to kierowca Formuły 1, a Paulo Coelho to pisarz i żaden z nich nie bywa nazywany sygnalistą. Nazwisko Edwarda Snowdena słusznie kojarzył z aferą WikiLeaks, a Wyntona Marsalisa nie znał w ogóle.

Mając wątpliwości i dwa koła ratunkowe do wykorzystania, zadzwonił do swojego przyjaciela, Łukasza. Niestety ten również nie znał odpowiedzi na to pytanie.

Uczestnik wykorzystał ostatnie koło i wziął pół na pół. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi, na tablicy zostały odpowiedzi B i D. Gracz nie miał już wątpliwości i zaznaczył odpowiedź B. Był to dobry wybór.

Sygnalista

Sygnalista (z ang. whistleblower), inaczej demaskator, to osoba ujawniająca nieprawidłowości w imię dobra publicznego. Edward Snowden jest byłym pracownikiem CIA i współpracownikiem Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Ujawnił kilkaset tysięcy poufnych, tajnych i ściśle tajnych dokumentów NSA. Uważa się, że to największy taki wyciek w historii USA.

Autor:mmis/tr

Źródło: Milionerzy TVN, tvn24.pl