Ciekawostki

Marcin Gienieczko przepłynął w canoe największą rzekę świata

Ciekawostki

TVN 24 / Energa Solo Amazon Expedition | TVN 24 / Energa Solo Amazon ExpeditionMarcin Gienieczko podczas wyprawy Energa Solo Amazon Expedition

Marcin Gienieczko 1 września, po 94 dniach walki i pokonaniu 5986 km w canoe, dopływając do Belem zakończył najdłuższy etap wyprawy Energa Solo Amazon Expedition, czyli przeprawę przez Amazonkę. Przed podróżnikiem ostatnia część ekspedycji - bieg z Belem nad brzeg Oceanu Atlantyckiego z polską flagą olimpijską. Gienieczko walczy o wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

Marcin Gienieczko chce też zebrać pieniądze dla dzieci z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

- Kochani: wspierajcie dzieci, bo każdy z was może to zrobić. Nie lekceważcie ludzi w potrzebie, zwłaszcza dzieci. Wystarczy wpłacić 30-40 zł - zachęca nieustannie podróżnik. Za każdy pokonany przez Gienieczkę kilometr zainteresowani mogą wpłacić pieniądze na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Trzy etapy wyprawy

Wyprawa Energa Solo Amazon Expedition rozpoczęła się w niedzielę 17 maja 2015 r. o godzinie 12.00 (czasu peruwiańskiego), gdy z plaży Cerro La Virgen nad Pacyfikiem polski podróżnik Marcin Gienieczko wystartował do etapu rowerowego.

Podróżnik o własnych siłach chce przemierzyć 7 tys. kilometrów, podróżując od zachodniego do wschodniego wybrzeża Ameryki Południowej, od Pacyfiku do Atlantyku, pokonując Andy i przepływając w canoe największą rzekę świata, Amazonkę, by następnie pobiec z polską flagą olimpijską nad brzeg Oceanu Atlantyckiego.

Pokonanie pierwszego z trzech zaplanowanych etapów zajęło mu 11 dni. - Około 12.30 lokalnego czasu 29 maja dotarłem do rzeki, przejeżdżając na rowerze przez góry Andy - relacjonował dla TVN 24.

Gienieczko pokonał odcinek liczący 677 km trasą, którą charakteryzowały "pętle trudniejsze niż te w Tour de France i Giro d'Italia".

Sukces za sukcesem

Gienieczce udało się następnie zakończyć drugi planowany etap - spływ Amazonką w canoe. Dokonał tego 1 września 2015 roku dopływając do Belem po 94 dniach walki i pokonaniu 5986 km. Polski podróżnik rozpoczął zmagania z systemem rzecznym Amazonki 31 maja w miejscowości San Francisco.

Obecnie Gienieczko przygotowuje się do ostatniego etapu - biegu z z Belem nad brzeg Oceanu Atlantyckiego z polską flagą olimpijską.

Postępy Marcina Gienieczki krok po kroku można śledzić w internecie, na podstawie zapisów GPS, relacji na blogu i na fanpage’u na Facebooku oraz w transmisjach w radiu Kolor w każdą sobotę i w programie TVN24 "Wstajesz i weekend".

Więcej o wyprawie Energa Solo Amazon Expedition na stronach:

TVN24.pl www.gienieczko.pl www.soloamazon.info https://www.facebook.com/SoloAmazonExpedition https://twitter.com/MGienieczko Obserwuj wyprawę krok po kroku

Autor: M. Bohdanowicz (m.bohdanowicz@tvn.pl)//rzw / Źródło: TVN 24 / Energa Solo Amazon Expedition

Źródło zdjęcia głównego: Energa Solo Amazon Expedition | Energa Solo Amazon Expedition

Raporty: