Diesel zabita przez terrorystów. "Spoczywaj w pokoju, mały bohaterze"

Twitter/Police Nationale7-letni pies policyjny został zabity podczas obławy

Francuscy antyterroryści z elitarnej jednostki RAID urządzili w środę w paryskiej dzielnicy Saint-Denis obławę na osoby mogące mieć związek z piątkowymi zamachami. W wymianie ognia zginęła suczka Diesel, która pomagała funkcjonariuszom w akcji.

Suczka Diesel - służący w policji siedmioletni belgijski pies pasterski wyspecjalizowany m.in. w szukaniu materiałów wybuchowych - zginęła podczas wymiany ognia między policjantami a terrorystami. Śmierć Diesel, "zabitej przez terrorystów" potwierdziła francuska policja na Twitterze.

Les chiens d'assaut et de recherche d'explosifs: indispensables dans les missions des opérateurs du #RAID pic.twitter.com/vb5lGjnwjO— Police Nationale (@PNationale) listopad 18, 2015

Jej śmierć poruszyła internautów. Popularny we Francji jest hashtag #JeSuisChien (tłum. jestem psem), w nawiązaniu do #JeSuisCharlie, którego internauci używali po styczniowym zamachu na redakcję magazynu "Charlie Hebdo". Na Twitterze udostępniono już blisko 30 tys. wpisów oznaczonych tym hashtagiem.

#JeSuisChien RIP little hero— Roberto DeAntonellis (@BobDeAnto) listopad 18, 2015

اوخی #JeSuisChien he is die for us pic.twitter.com/7FMxtvZWVB— endless river (@pangazh2) listopad 18, 2015

Obława w Paryżu

W środę w Saint-Denis w północnej części Paryża odbyła się operacja antyterrorystyczna trwająca ponad sześć godzin. Jej apogeum był szturm na mieszkanie, w którym zabarykadowały się osoby mogące mieć związek z piątkowymi zamachami. Celem obławy było schwytanie Abdelhamida Abaaouda, uznawanego za głównego organizatora ataków. Jak powiedział szef MSW Francji, dane wywiadowcze pozwalały przypuszczać, że znajduje się on w oblężonym mieszkaniu. Jego los wciąż jednak pozostaje nieznany. Jeszcze w trakcie trwania akcji prokuratura potwierdziła śmierć dwóch osób: kobiety, która wysadziła się w powietrze i mężczyzny, który zginął na skutek wybuchu granatu. W czasie operacji aresztowano siedem osób.

[object Object]
Belgia: Salah Abdeslam zatrzymany, trwa operacja policjiTVN24 BiS
wideo 2/23

Autor: kl / Źródło: Independent

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Police Nationale

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości