"Stare pudło w jeszcze starszym pudle". 77-letnia Niemka rusza w podróż dookoła świata

TVN24

Trasa wyprawy prowadzi na pierwszym etapie przez wschodnią Europę, Iran, Moskwę do Chin

77-letnia Niemka Heidi Hetzer, była uczestniczka rajdów samochodowych, wyruszyła w zaplanowaną na dwa lata podroż dookoła świata - informują w poniedziałek niemieckie media. Trasę zamierza pokonać za kierownicą 84-letniego automobilu.

- Nowoczesnym samochodem każdy może przejechać taką trasę. Ja szukam ambitniejszych zadań - powiedziała Hetzer, żegnając się w niedzielę w Berlinie ze swoimi fanami. - Stare pudło w jeszcze starszym pudle - skomentowała swoją wyprawę. Odważnej automobilistce towarzyszy 25-letni fotograf, który - jak twierdzi telewizja ARD - nie ma prawa jazdy i kompletnie nie zna się na samochodach. Hetzer kierowała do 2012 roku siecią salonów sprzedaży Opla.

Przez Iran i Moskwę do Chin

We wcześniejszych wywiadach Hetzer tłumaczyła, że chce pójść w ślady prekursorki samochodowej podroży dookoła świata, Claerenore Stinnes, która w latach 20. odważyła się jako pierwsza kobieta na taką wyprawę. Trasa wyprawy prowadzi na pierwszym etapie przez wschodnią Europę, Iran, Moskwę do Chin. Hetzer, z wykształcenia mechanik samochodowy, uczestniczyła wcześniej w licznych rajdach. Ścigała się między innymi w Monte Carlo. Burmistrz Berlina Klaus Wowereit zapewnił, że będzie trzymał kciuki za sukces swojej rodaczki.

Autor: kde//kdj / Źródło: tvn24