Ciekawostki

Służby szukały miesiącami, internautom wystarczył tydzień. Kobieta z amnezją znalazła rodzinę

Ciekawostki

Kobieta z amnezją szuka bliskich w sieci. Wie, że zostało jej niewiele czasu
Found Woman with Amnesia-Help Find Her Family | Facebook, InterpolKrewni rozpoznali kobietę, która straciła pamięć

Nie wiedziała, kim jest. Przez kilka miesięcy służbom nie udało się odnaleźć bliskich kobiety, która cierpiała na amnezję. W końcu do poszukiwań jej rodziny zaangażowano media społecznościowe. Dzięki nim wiadomo już, kim jest odnaleziona w lutym "Sam".

Kobietę w wieku ok. 50 lat odnaleziono na początku lutego tego roku w mieście Carlsbad w Kalifornii. Po tym, jak trafiła do szpitala, okazało się, że cierpi na amnezję.

- Nie pamiętam nic. Jak się tu dostałam. Nie miałam nic przy sobie. Żadnej biżuterii. Żadnej torebki, nic - mówiła Sam, bo tak nazwali ją pracownicy szpitala. Lekarze podejrzewają, że przyczyną utraty pamięci był wykryty u kobiety rak jajników.

Do pomocy w odnalezieniu jej bliskich zaangażowano tydzień temu media społecznościowe. W zeszłą środę na Facebooku powstała specjalna strona, gdzie internauci wymieniali się informacjami, które pomogłyby w ustaleniu tożsamość kobiety. W końcu się udało.

Straciły z nią kontakt

"Mamy dla was dobrą wiadomość" - poinformowała w środę wieczorem administratorka strony, gdzie poszukiwano bliskich kobiety.

Okazało się, że "Sam" to tak naprawdę 53-letnia Ashley Menatta. W jednej z amerykańskich telewizji, która zainteresowała się poszukiwaniami, rozpoznał ją jej siostrzeniec. Chłopak poinformował swoją matkę, a ta skontaktowała się z odpowiednimi służbami.

Well we have some great news...PRAYERS have been answered!!!!"Sam" (Ashley is her name) and I want toTHANK you all ...

Posted by Found Woman with Amnesia-Help Find Her Family on 1 lipca 2015

Menatta bardzo lubiła podróżować, dlatego opuściła swoje rodzinne miasto w Pensylwanii i przeniosła się do Arizony na drugi koniec USA. Kilka lat później przeprowadziła się do niedalekiej Kalifornii, gdzie mieszkała w kilku różnych miastach, m.in. w tym, w którym ją odnaleziono.

Kobieta nigdy nie wyszła za mąż, a jej siostry przyznały, że straciły z nią kontakt już w 2013 r. Teraz, po dwóch latach rozłąki, spotkały się ponownie. - Wszystkie szlochałyśmy - relacjonuje spotkanie Menatta. - Było im bardzo przykro z powodu tego, przez co musiałam przejść przez ostatni czas - dodała.

Autor: ts/ja / Źródło: bbc.com

Źródło zdjęcia głównego: Facebook - Found Woman with Amnesia-Help Find Her Family

Pozostałe wiadomości