Ciekawostki

Rodzina królewska znowu zatrudnia

Ciekawostki

[object Object]
Rodzina królewska szuka pracownikaInstagram/@theroyalfamily
wideo 2/2

Brytyjska rodzina królewska poszukuje specjalisty między innymi w zakresie obsługi swoich kont w mediach społecznościowych. Jak wynika z ogłoszenia opublikowanego na jej oficjalnej stronie, przyszły pracownik może liczyć na wypłatę roczną w wysokości 30 tysięcy funtów, 33 dni urlopu i darmowy lunch.

Członkowie rodziny królewskiej są aktywni w mediach społecznościowych. Ich profile można znaleźć między innym na Facebooku, Twitterze i Instagramie, gdzie obserwuje je po kilka milionów internautów.

Na początku kwietnia na Instagramie zadebiutowali książę Harry i księżna Meghan. Ich konto ma już ponad 8 milionów obserwujących. Profil rodziny królewskiej w tym serwisie śledzi prawie 6 milionów użytkowników. Wcześniej, 7 marca, furorę na tej platformie zrobił pierwszy wpis Królowej Elżbiety II.

W ostatnim czasie rodzina królewska postanowiła zatrudnić osobę zajmującą się między innymi mediami społecznościowymi, a ogłoszenie w tej sprawie opublikowała na swojej oficjalnej stronie.

Zadania i wymagania

Osoba zatrudniona będzie miała swoje biuro w Buckingham Palace, gdzie zajmie się tworzeniem treści do serwisów społecznościowych i platform cyfrowych, w tym także artykułów na nowo uruchomioną stronę internetową. Pracownik będzie też zarządzał i nadzorował przepływ informacji na poszczególnych kanałach społecznościowych i cyfrowych, a także analizował i monitorował nowe technologie. Jego czas pracy wyniesie 37,5 godziny tygodniowo, od poniedziałku do piątku.

"Twoje treści oglądane będę przez miliony" - można przeczytać w ogłoszeniu.

Kandydat powinien mieć ukończone studia i doświadczenie na podobnym stanowisku. Mile widziane jest też "lekkie pióro", a dodatkowym atutem będzie umiejętność samodzielnego tworzenia materiałów wideo.

Przyszły pracownik powinien być kreatywny, elastyczny i terminowy.

Wypłata uzależniona od doświadczenia

Osoba zatrudniona przez rodzinę królewską otrzyma pensję w wysokości 30 tysięcy funtów rocznie, czyli około 150 tysięcy złotych. Jednak, jak wynika z ogłoszenia, wypłata uzależniona będzie od doświadczenia.

Przyszły pracownik może też liczyć na 33 dni urlopu w roku, darmowy lunch i szkolenia. CV można wysyłać do 26 maja.

Kolejny raz

To nie pierwszy raz, kiedy rodzina królewska szuka pracowników. Podobne ogłoszenie zostało zamieszczone w 2016 roku. Kandydatom proponowano wtedy 50 tysięcy funtów rocznie.

Autor: mbl//nb / Źródło: theroyalhousehold.tal.net

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/theroyalfamily/Ian Leslie Macdonald

Pozostałe wiadomości