Ciekawostki

Córeczka pozowała do zdjęcia. Tuż za nią śmiercionośny wąż

Ciekawostki

Robiła zdjęcie córeczce, w kadrze pojawił się wąż
Robiła zdjęcie córeczce, w kadrze pojawił się wąż

Mrożący krew w żyłach moment uchwycony w kadrze. Australijka robiła swojej córce zdjęcie nieświadoma, że za plecami dwulatki zaczaił się śmiertelnie niebezpieczny wąż. Pseudonaja textilis jest najgroźniejszym gatunkiem węży w Australii i jednym z najbardziej jadowitych na świecie.

Pseudonaja textilis nie ma polskiej nazwy, ale w języku angielskim i niemieckim nazywana jest brązowym wężem wschodnim (ang. eastern brown snake, niem. Östliche Braunschlange).

Bianca Dickinson czekała z córką na końcu podjazdu swojej posiadłości w Kaniva w południowej Australii na starszego syna, którego miał przywieźć po zajęciach szkolny autobus. Dla zabicia czasu postanowiła porobić dwulatce zdjęcia.

"Coś się poruszyło"

"Patrzyłam przez obiektyw na moją córkę. Nagle kątem oka zobaczyłam, że coś się obok niej poruszyło. Myślałam, że to kawałek kory, wcześniej w Kanivie było wietrznie, ale spojrzałam jeszcze raz i kora zniknęła" - opowiadała dziennikarzom kanału ABC Bianca Dickinson.

Powiedziała, że zdjęcie zrobiła nieświadomie i odkryła dopiero po powrocie do domu. "Kora" okazała się być niezwykle groźnym wężem. Następnie kobieta wrzuciła fotografię je na jeden z portali społecznościowych, gdzie od środy 29 marca polubiło je już 23 tysiące internautów.

Pseudonaja textilis

Na szczęście, gad ominął dziecko i nikomu nic się nie stało. Pseudonaja textilis to gatunek brązowego węża, znany z bycia jednym z najbardziej jadowitych na świecie. Jad, którego używa ten gad, należy do najsilniejszych toksyn w przyrodzie. Jego ukąszenia są jednak zazwyczaj suche, pozbawione zabójczego jadu.

Więcej:

Ukąsił go jadowity, egzotyczny wąż. "To było jak użądlenie osy"
Ukąsił go jadowity, egzotyczny wąż. "To było jak użądlenie osy"

Autor: AKrg//ŁUD / Źródło: Facebook, ABC

Źródło zdjęcia głównego: Facebook | Bianca Dickinson

Pozostałe wiadomości