TVN24 | Ciekawostki

Pytanie o gaz rozweselający w "Milionerach". Odpowiedzi nie znali publiczność i przyjaciel

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mw
Źródło:
Milionerzy TVN

Co podano potraktowanemu gazem rozweselającym: hel, podtlenek azotu, azot czy dwutlenek węgla? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadał pan Marcin Kożuszek z Wrocławia.

Zawodnik rozpoczął grę w poprzednim odcinku, w którym odpowiedział na trzy pytania, po czym czas programu dobiegł końca. Wykorzystał wtedy jedno koło ratunkowe - pół na pół. Pozostały mu jeszcze telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności. 

Poprawna odpowiedź na poniższe pytanie gwarantowała panu Marcinowi wygraną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Co podano potraktowanemu gazem rozweselającym?

A: hel B: podtlenek azotu C: azot D: dwutlenek węgla.

Uczestnik nie znał odpowiedzi na powyższe pytanie, ale wciąż miał do wykorzystania dwa koła ratunkowe. Pan Marcin postanowił poprosić o pomoc publiczność.  49 procent osób na widowni wskazało, że poprawną odpowiedzią jest A: "hel", 24 procent obstawiło C: "azot", 20 procent było za B: "podtlenek azotu", a pozostałe siedem procent za D: "dwutlenek węgla". Mimo znacznego wskazania na odpowiedź A: "hel", pan Marcin zdecydował się upewnić i zadzwonić do przyjaciela.  - Pierwszą odpowiedzią, która mi się nasuwa na myśl, to hel - powiedział przyjaciel uczestnika.

Gazem rozweselającym nazywamy związek chemiczny, który wchodzi w skład znieczulenia stosowanego przez anestezjologów. Jest tak nazywany, dlatego że posiada właściwości euforyzujące. Związkiem tym jest tlenek diazotu, czyli podtlenek azotu. Zatem poprawną odpowiedzią jest B.

Autor:mw

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości