"Są pierwszymi, którzy nie potraktowali nas jak zwierzęta". Te zdjęcia poruszyły sieć

Twitter | Yannis Behrakis, Manveen Rana ‎Zdjęcia uchodźców poruszyły internautów

W ostatnich tygodniach do Europy napływają tysiące imigrantów. W zalewie zdjęć obrazujących tragedię uciekających przed wojną Syryjczyków pojawiają się fotografie, które szczególnie poruszają serca ludzi na świecie.

Jedno z chwytających za serce zdjęć wykonała dziennikarka radia BBC Manveen Rana. Kobieta zrobiła zdjęcie serbskiemu policjantowi, który trzyma na rękach i przytula małego chłopca - syryjskiego uchodźcę. Poruszające zdjęcie dziennikarka udostępniła na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter, gdzie zostało polubione przez kilka tysięcy innych użytkowników.

#Syrians are full of praise for #Serbian police. "They're fair. They're the first who didn't treat us like animals" pic.twitter.com/uihkXwQYjA— Manveen Rana (@ManveenRana) wrzesień 9, 2015

Ludzki gest

Zdjęcie zostało wykonane w środę w południowej Serbii, w miejscu, do którego imigranci z Syrii i Iraku dotarli poprzedniej nocy, o czym dokładnie opowiedziała Manveen Rana.

- Przez całą noc na granicy dochodziło do poważnych zamieszek - powiedziała dziennikarka wspominając noc przed wykonaniem poruszającego zdjęcia. Setki uchodźców godzinami, w trudnych warunkach koczowały przy granicy, żeby w końcu około pierwszej w nocy przekroczyć granicę - dodała.

- Każdy, kto tu przyjeżdżał, był wyczerpany, szczególnie dzieci. Policjant, który znajduje się na zdjęciu był tam przez cały dzień. Pomagał uchodźcom i ciepło ich witał, aż w pewnym momencie zobaczył małego chłopca i objął go. To była taka ludzka potrzeba serca i chęć okazania wsparcia - powiedziała dziennikarka BBC. Gdy kobieta uchwyciła ten wzruszający moment na zdjęciu, wielu Syryjczyków podeszło do niej mówiąc "są pierwszymi, którzy nie potraktowali nas jak zwierzęta".

Ojciec z synem

Kolejnym zdjęciem, które poruszyło internautów, jest obraz syryjskiego uchodźcy, który w deszczu niesie na rękach swojego syna całując go. Obaj zmierzają w stronę macedońskiej granicy. Zdjęcie zostało wykonane w Grecji w pobliżu wioski Idomeni. Autorem wzruszającej fotografii jest Yannis Behrakis z agencji Reutera.

A Syrian refugee kisses his son as he walks through a rainstorm towards Greece's border with FYROM. Yannis Behrakis pic.twitter.com/Qr6azcSvEv— Yannis Behrakis (@yannisBehrakis) wrzesień 10, 2015

Zrobione i opublikowane w czwartek na Twitterze zdjęcie zostało udostępnione już ponad 1300 razy. W komentarzach użytkownicy serwisu nie kryją swojego wzruszenia i dziękują fotografowi za poruszający obraz.

@yannisBehrakis powerful image #RefugeesWelcome— Fotis Filippou (@Fotis_Filippou) wrzesień 10, 2015

@yannisBehrakis thank you for this photograph.— Hend (@LibyaLiberty) wrzesień 10, 2015

@yannisBehrakis heart's crying. Feeling so powerless— Cristina Montefusco (@cpm_cristina) wrzesień 10, 2015

Autor: kl//gak / Źródło: Business Insider, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | Yannis Behrakis, Manveen Rana ‎

Pozostałe wiadomości