"Pies ze schroniska uratował mi życie". Razem schudli 75 kg

Ciekawostki

Humane Society Silicon ValleyNiezwykła przemiana

- Miałem 51 lat i ważyłem ponad 145 kg. Praktycznie nie miałem życia towarzyskiego. Na randce nie byłem od 15 lat – powiedział Eric O’Grey. Gdy zaadoptował 7-letniego psa o imieniu Peety z prawie dwunastokilogramową nadwagą, jego życie zmieniło się całkowicie.

Eric O’Grey mieszka w Spokane w amerykańskim stanie Waszyngton. Jeszcze 5 lat temu miał dużą nadwagę, nadciśnienie i podwyższony cholesterol. Miesięcznie wydawał prawie 800 dolarów na leki. Pewnego razu, wybrał się w podróż służbową samolotem. Nie poleciał, ponieważ był tak otyły, że nie mógł zapiąć pasów bezpieczeństwa.

- To był przełomowy moment mojego życia. Pomyślałem, że albo coś ze sobą zrobię, albo umrę – wspomina Eric.

Szukając pomocy, zadzwonił do dietetyka. Usłyszał, że najlepszym rozwiązaniem będzie zaadoptowanie psa, ponieważ to skłoni go do wyjścia z domu. Poszedł do lokalnego schroniska i poprosił o "otyłego psa w średnim wieku”. Od razu jego uwagę przykuł Peety, który idealnie pasował do tego klucza. Kundel już dwa razy był zwracany do schroniska.

Transformacja

Eric rozpoczął swoją przemianę. Ale pierwszy raz w życiu nie była to przemiana tylko fizyczna. Wiedział, że teraz jest odpowiedzialny również za psa, w którego oczach był najwspanialszym człowiekiem na świecie.

- Zdecydowałem, że zrobię wszystko, aby rzeczywiście być takim właśnie człowiekiem. Poczułem niesamowitą więź z tym psem. Silniejszą niż jakąkolwiek więź z innym człowiekiem czy zwierzęciem – wyjaśniał Eric.

Zaczęli spacerować, później biegać. Taka zmiana trybu życia sprawiła, że Eric po roku schudł 63 kg, a Peety - 12. Zycie Erica całkowicie się zmieniło, jak tłumaczy, stał się pewny siebie i otwarty na ludzi.

Lata mijały, a Peety był coraz starszy. Pewnego dnia Eric dowiedział się, że jego przyjaciel ma raka śledziony i nie można go już uratować.

- Położyłem się obok niego na podłodze , a on spokojnie umarł przy moim boku. Gdy go trzymałem w ramionach, uświadomiłem sobie, jak mocno go kocham – wspomina Eric.

Opowiedz swoja historię

Eric opowiedział swoją historię z Mutual Rescue. To projekt, który pokazuje, że warto przygarnąć psa ze schroniska, ponieważ wtedy ratujemy nie tylko zwierzęta, ale również samych siebie.

Autor: wo/ja / Źródło: Humane Society Silicon Valley