Ciekawostki

Papieski gest poruszył internautów. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Ciekawostki

Aktualizacja:
Papież ucałował dłoń ofiary pedofilii w Kościele
Papież ucałował dłoń ofiary pedofilii w Kościeletvn24 / OKO.PRESS / PIOTR WIELGUS
wideo 2/23

Nagranie przedstawiające symboliczny gest papieża zwyciężyło w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 36 proc. głosów. Na drugim miejscu z wynikiem 24 proc. głosów znalazły się manaty i walka o ich życie. Trzecie miejsce zajęło bliskie spotkanie naukowców z orką. Wybrało je 13 proc. internautów biorących udział w głosowaniu.

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pltvn24

1. Papież ucałował dłoń ofiary księdza pedofila

To jest krok, na który czekałem praktycznie całe życie. Było widać smutek na twarzy papieża - powiedział Marek Lisiński, ofiara księdza pedofila i prezes Fundacji "Nie lękajcie się", któremu papież Franciszek ucałował dłoń.

Papież z nim porozmawiał i ucałował jego dłoń. "Obiecał", że zapozna się z raportem
Papież z nim porozmawiał i ucałował jego dłoń. "Obiecał", że zapozna się z raportemtvn24 / OKO.PRESS / PIOTR WIELGUS

2. Manaty utknęły w błocie, groziła im śmierć. Dwie doby walki o ocalenie

W wysychającym zbiorniku w Aguachica w Kolumbii utknęły cztery manaty. Na pomoc wodnym ssakom z gatunku zagrożonego wyginięciem ruszyli mieszkańcy. Akcja ratunkowa trwała ponad dwie doby. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców udało się uratować cztery manaty - trzy samice i samca.

3. Bliskie spotkanie naukowców z orką na Antarktyce

Naukowcy badali na Antarktyce miejsca, gdzie zwykle żerują orki. Wtedy do jednej z kamer podpłynął ten przyjaźnie nastawiony morski ssak. Najwidoczniej orka chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Prowadząca badania doktor Regina Eisert użyła kamery na wysięgniku, a sama stała na brzegu. Kiedy orka zbliżyła się do obiektywu, naukowiec widziała wszystko z bezpiecznej odległości. Badania prowadzone na biegunie południowym mają pomóc w poznaniu zwyczajów morskich ssaków.

Autor: ow//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: OKO.press | Piotr Wielgus

Pozostałe wiadomości