Ciekawostki

One udowodniły, że nie potrzebują ramion, aby się przytulić

Ciekawostki


Podczas spotkania pomiędzy Jessicą Cox, pierwszą licencjonowaną pilotką na świecie urodzoną bez ramion, a 3-latką, która cierpi na podobne schorzenie, doszło do wspaniałego gestu. Obie udowodniły, że niepotrzebne są ramiona, aby się przytulić. Wzruszające spotkanie odbyło się dzięki mamie dziewczynki, na premierze filmu "Prawnonożna", który opowiada o Cox. Zdjęcie poruszyło internautów.

Dokument o życiu Jessiki Cox "Prawonożna" jest historią kobiety urodzonej bez rąk. Przezwyciężając niepełnosprawność, stała się ona pierwszą pilotką na świecie, która steruje nogami. Dodatkowo Cox jest zawodniczką taekwondo, nurkuje i surfuje. Jest inspiracją dla chorych i zdrowych.

Aby 3-latka bez ramion Ruth Evelyn Pranke, nazywana RE, mogła poznać Jessicę Cox, musiała razem z mamą przebyć sześciogodzinną podróż. Pojechały na premierę filmu. Tam dziewczynka poznała Jessicę Cox, do której przytuliła się, co zostało uwiecznione na poruszającym zdjęciu.

You don\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'t need arms to return a hug... or give one. Jessica Cox with RE who was also born without arms.This amazing...

Posted by Right Footed A documentary film about Jessica Cox on 26 lipca 2015

- To było wspaniałe - powiedziała Karlyn Pranke, mama dziewczynki w wywiadzie dla ABC News. - Jestem bardzo wdzięczna, że miałyśmy okazję wszystkim pokazać, że to nie ma znaczenia, czy ma się ramiona, czy nie. Można robić dokładnie to samo, co wszyscy - czasem może tylko trochę inaczej. - RE uwielbia się przytulać - dodała.

Wspaniała mama

Karlyn Pranke nawiązała pierwszy kontakt z Jessicą Cox przez Facebooka. Stała się jej wielką fanką od momentu, kiedy zaszła w ciążę i dowiedziała się, że jej córeczka urodzi się bez kończyn górnych. Jessica Cox jest dla niej ogromną inspiracją, przez wszystkie osiągnięcia i bariery, które pokonała, pomimo niesprawności fizycznej.

- Moja córka często, a szczególnie ostatnio, powtarzała, że chce mieć ręce. Byłam bardzo zdesperowana, chciałam żeby poznała Jessicę i zobaczyła, jak ona sobie radzi, będąc w identycznej sytuacji - tłumaczyła Pranke.

Spotkanie z małą RE było również niesamowitym przeżyciem dla samej Cox. - Byłam zaskoczona, że mama dziewczynki, wraz z córką, przebyły taką drogę, tylko po to, żeby mnie poznać, usłyszeć moją historię - komentuje pilotka. - Myślę, że to bardzo ważne, aby RE zobaczyła, że nie jest sama w sytuacji, w której się znajduje. Wydaje mi się, że ważne było dla jej mamy, aby przekonała się, że jej córka świetnie sobie poradzi.

Podczas wspólnie spędzanego czasu Cox pokazała dziewczynce samolot, który pilotuje. RE była zachwycona.

- Zobaczenie Jessiki może stać się wielką inspiracją dla mojej córki - powiedziała Pranke. - Pokazanie jej, że może przezwyciężyć swoją niepełnosprawność. Musi nauczyć się żyć z tym, jaka się urodziła. Już teraz sobie radzi sama z jedzeniem, korzysta z iPada, jakby nie było nic łatwiejszego. Potrafi podnosić przedmioty stopą i przenosić je podtrzymując brodą. - Odkąd wróciłyśmy do domu, RE ciągle powtarzała "Ona jest dokładnie taka, jak ja! Też nie ma ramion." - mówiła radosna mama.

"Jak ty się przytulasz?"

Cox opowiedziała, że często jest pytana, o to, jak się przytula. Komentując uchwycony moment ze zdjęcia z małą RE, wytłumaczyła, że obie udowodniły, że aby się uścisnąć, ramiona wcale nie muszą być potrzebne. - To było wspaniałe przeżycie, poczuć dokładnie to samo - co oznacza przytulenie bez ramion.

Pranke utrzymuje kontakt z Cox, która ją wspiera informacjami i poradami, jak można pomagać RE przy nauce, jak żyć bez kończyn górnych oraz jak wzmocnić jej równowagę, żeby sobie lepiej radziła wraz z dorastaniem.

Autor: ek//gak / Źródło: Facebook; ABC News

Pozostałe wiadomości