Ma trzy łapy, ale nigdy nie zostaje w tyle

TVN24

Instagram/ollievuesomuchRetriever Ollie urodził się bez jednej łapki

Stawia zawsze o jeden krok mniej, ale nigdy nie zostaje w tyle. Uroczy golden retriever Ollie urodził się bez jednej łapki, a został inspiracją do walki z ludzkimi słabościami.

- On był czystą niespodzianką – powiedział właściciel Olliego, Alex Widmer, w rozmowie z BuzzFeed News.

A to dlatego, że właściciele matki psa spodziewali się, iż urodzi 11 szczeniąt. Ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się 12 psiak. Był nim Ollie.

Jak się okazało, pies nie miał jednej łapki. Mimo to szybko znalazł nowy dom.

- Od razu skradł nasze serce. Ponadto od lat pomagamy niepełnosprawnym dzieciom. Ollie w mgnieniu oka stał się jednym z nich - wyznał nowy właściciel pieska.

"Nigdy się nie poddawaj"

Ollie stał się pupilem także internautów. Jego profil na Instagramie bardzo szybko zaczęło obserwować ponad 50 tys. użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie.

Prawdziwy szum wokół psiaka rozpętał się, kiedy jego właściciel udostępnił w sieci filmik, pokazujący codzienną walkę pieska ze stopniem, na który golden retriever bez łapki nie mógł wskoczyć. Wideo obejrzało ponad 150 tys. osób, a przyświecało mu krótkie przesłanie: "Nigdy się nie poddawaj".

Właściciele nie spodziewali się, że ich psiak wzbudzi tyle pozytywnych emocji. Ollie stał się inspiracją, a jego upór motywacją do walki ze słabościami.

- Mam nadzieję, że któregoś dnia Ollie zacznie pracę jako pies ułatwiający terapię potrzebującym ludziom. W końcu motywuje jak nikt inny – podsumowuje właściciel.

Dad built a wiffleball field in the front yard yesterday! He said I could be on his team. Who wants to play?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ollie Vue The 3 Legged Golden (@ollievuesomuch) 7 Sie, 2016 o 11:42 PDT

Dad keeps telling me to STAY. I'm not sure how I feel about all of this..but I'll do anything for these treats! Thanks @pupbox by: @anceletphotography

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ollie Vue The 3 Legged Golden (@ollievuesomuch) 22 Sie, 2016 o 5:06 PDT

Autor: db / Źródło: Buzzfeed

Źródło zdjęcia głównego: Instagram