Policjanci odwieźli pijanego do domu i zrobili sobie z nim selfie. "To prawdziwe legendy!"

TVN24

Zrobił sobie selfie prowadząc samochód, szuka go policja
wideo 2/7

Australijczyk opublikował w sieci zdjęcie z dwójką policjantów, którzy odwieźli go pijanego do domu. Funkcjonariusze zrobili sobie z nim selfie, "żeby zapamiętał, jak wrócił z imprezy". Zdjęcie natychmiast obiegło media społecznościowe.

"Przeglądałem sobie zdjęcia na telefonie i okazało się, że ci dobrzy gliniarze zrobili sobie ze mną genialne selfie po tym, jak odwieźli mnie pijanego do domu! To prawdziwe legendy!" - wpis o takiej treści zamieścił na Facebooku mężczyzna o imieniu Reece (jego nazwisko nie zostało ujawnione przez policję). I dodał selfie zrobione przez funkcjonariuszy, na którym widać, że szczęśliwie trafił do domu.

Opublikowane przez mężczyznę zdjęcie zauważyli sami policjanci i umieścili je w poniedziałek na swoim Facebooku.

Ku pamięci

"Policjanci zostali poproszeni o pomoc przez taksówkarza, który odwoził mężczyznę do domu i uznał po drodze, że sam sobie z nim nie poradzi. Funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, zaprowadzili mężczyznę do domu i czekali, aż zjawi się jego znajomy, który go przypilnuje" - napisano w poście.

"Ponieważ czekanie się przedłużyło, funkcjonariusze postanowili wykorzystać moment i zrobić sobie zdjęcie z mężczyzną, żeby pamiętał, jak wrócił z imprezy".

Funkcjonariusze posłużyli się zdjęciem jako przestrogą dla innych osób, którym zdarza się samotnie wracać nietrzeźwymi do domu.

Tasmania Police encourages party-goers to plan ahead so they can enjoy their night. Senior Sgt Craig Fox, of Northern...

Posted by Tasmania Police on Sunday, May 28, 2017

W poście pod zdjęciem policjanci poprosili imprezowiczów, żeby rozsądnie planowali swoje powroty do domu.

Starszy sierżant Craig Fox, autor niezwykłego selfie, zasugerował, że przed wieczornym wyjściem dobrze jest sprawdzić połączenia komunikacji miejskiej, zaplanować powrót taksówką lub dogadać się ze znajomymi.

Wyjątkowa sytuacja

"Zaplanuj, jak wrócisz do domu, zanim zaczniesz pić. Unikniesz w ten sposób ryzyka wypadku i ewentualnego stresu sobie, twojej rodzinie, przyjaciołom i innym, których spotkasz na swojej drodze" - przestrzegł funkcjonariusz.

Fox przyznał, że policja normalnie nie odwozi pijanych ludzi do domów. "Zawsze dbamy jednak o to, by osoba pod wpływem alkoholu trafiła w bezpieczne miejsce" - dodał.

Zobacz też, jak do domu wracała nietrzeźwa nastolatka w Polsce:

Pijana 14-latka zadzwoniła na policję, bo nie umiała trafić do domu
Szymon Sawaściuk | TVN24 Katowice

Autor: AKrg//ŁUD / Źródło: facebook